אורכית צמצמה את ההפסד הרבעוני, כמה כסף נשאר בקופה?

לאחרונה בית המשפט אישר את הסדר החוב (ללא תספורת) בין החברה למחזיקי האג"ח. בחברה מקווים שהמחזיקים ימירו את החוב שבידם למניות החברה ויקינו את החוב
 |  (3)
איציק תמיר
האם וואיטסטון +0.03% וואיטסטון 882 +0.03% וואיטסטון בסיס:881.7 פתיחה:881.7 גבוה:888 נמוך:881.7 תמורה:98 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תצליח להתאושש לאחר הסדר החוב שעברה החברה? על השאלה הזאת המשקיעים מנסים לענות. היום (ד') חושפת החברה פרטים אודות מצבה הפיננסי, התוכניות שלה להמשך - זאת כחלק מפרסום הדוחות הכספיים לרבעון הראשון.

אורכית, שמנייתה צנחה ב-75% מתחילת השנה עוסקת בפיתוח קופסאות תקשורת לניהול נתונים ברשתות סגרה את הרבעון הראשון של 2012 עם הכנסות של 3.2 מיליון דולר. במקביל, מהלכים אגרסיביים להקטנת ההוצאות הובילו את החברה להפסד תפעולי של 2.5 מיליון דולר בלבד, זאת לעומת 5.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד החשבונאי ברבעון שחלף (המשקלל ) הסתכם ב-3.6 מיליון דולר.

חברת אורכית מנסה להגדיל את המכירות שלה באמצעות לקוחות גדולים (Tier 1ׂ). בחברה מציינים כי הם נמצאים במספר משאים ומתנים עם לקוחות גדולים באסיה. אם המו"מ יבשיל לכדי עסקה, תגדיל החברה את הנוכחות שלה בהודו ויפן.

ברבעון הראשון של השנה חתמה אורכית על עסקאות עם שלושה לקוחות חדשים. שניים מתוכם ממוקמים באירופה ואחד באמריקה הלטינית. בחברה צפויים להכיר בהכנסות מאחד הלקוחות כבר ברבעון השני של השנה. ההכנסות משני הלקוחות האחרים צפויים להתחיל ברבעון השלישי של השנה.

לאחרונה, בית המשפט אישר את הסדר החוב שהושג בין החברה לבין מחזיקי האג"ח, הסדר שאינו כולל תספורת. במסגרת ההסדר, יוכלו מחזיקי האג"ח לקבל פרק זמן קצר שבו יוכלו להמיר את החוב שבידם למניות של אורכית. במקביל, יקבלו מחזיקי האג"ח כבר באוגוסט סכום של כ-10 מיליון דולר. תשלום נוסף בהיקף של 2.7 מיליון דולר ישולם באוקטובר ומיליון דולר נוספים באפריל 2013. בעלי האג"ח ויתרו על האפשרות לדרוש פידיון מוקדם של החוב בחודש מארס.

אם תהיה המרה מצד בעלי האג"ח, הדבר עשוי לסייע לאורכית להקטין את החוב של החברה ולהגדיל את ההון העצמי. אמנם, הדבר יעלה לחברה בדילול בעלי המניות הקיימים, אך הוא יסייע לחברה להמשיך ולפעול בניסיון לחתום על עסקאות חדשות בקידום עסקיה.

מהלך זה אם יבוצע, צפוי להקטין את סך החוב של החברה, לדלל את בעלי המניות הקיימים ולאפשר לחברה להמשיך ולפעול. נכון לסוף מארס בקופת המזומנים של החברה היו כ-22 מיליון דולר. מתוך זה 10.4 מיליון דולר מתוכם הינם מזומנים מוגבלים, אשר מיועדים עבור תשלום החוב באוגוסט הקרוב.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  למה החברה הזאת עדיין נסחרת ??? כי מה ??? (ל"ת)
  רון 27/06/2012 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אחרי 98% הפסד
  משקיע )-8 27/06/2012 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שומרים על אופטימיות (-*
  סגור
 • 1.
  נראה שהכותב ניסה בכח למצוא משהו טוב
  משה 27/06/2012 10:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש כל מני סוגי כתיבה הכותב ניסה בכח למצוא כמה דברים טובים בחברה הוא "שכח" לספר שהחברה נזרקה מהנסאדק הוא "שכח" לספר שיש סיכוי טוב שהחברה תפסיק להסחר גם בתל אביב הוא שם בגדול וקודם את המספרים היותר בסדר הוא שכח לספר שם אם כל האגחים יומרו למניות, ויהיו 100 מיליון מניות, גם אז, לחברה לא יהיה כסף והיא תצטרך לגייס כסף מי יתן לה היום דולר ? הוא שכח לספר שגם אם היא תחתום על חוזה כל שהוא, זה יקרה רק ברבעון האחרון של השנה (הכל כתוב בדוח) איך שהוא הוא קרא את הדוח שפורסם, וכתב רק כמה דברים לא נוראיים יש לך מניות של אורכית , כותב חובבן ?
  סגור