סמנכ"ל הקרנות בפסגות: "אין היסטריה - יש הסטת כסף לאפיקים פחות מסוכנים"

אורן מונטל מסביר שהחולשה בשוק נובעת בעיקר מהבעיות בחברות התקשורת וחברות האחזקה הממונפות. "השקעה במניות ואג"ח קונצרניות דורשת סבלנות - אך תשיג תשואה טובה"
 |  (2)
מחפשים חוף מבטחים
שוק המניות המקומי נראה בתקופה האחרונה לא טוב. המשבר בשווקים באירופה, הסנטימנט השלילי בארה"ב והדלילות של המחזורים בל אביב מרחיקים את המשקיעים לעבר חוף מבטחים - האפיקים הבטוחים יותר

"אנחנו לא רואים פידיונות גדולים בקרנות הנאמנות. המחזורים באג"ח הקונצרני ששם רוב הדרמה הם מאוד נמוכים וזה מצביע על חוסר עניין בשוק", מסביר ל-Bizportal אורן מונטל, סמנכ"ל השקעות בקרנות הנאמנות של פסגות.

"החולשה באג"ח הקונצרניות נובעת בעיקר מהבעיות שישנן בחברות התקשורת וחברות האחזקה הממונפות", מציין מונטל. "אנחנו לא רואים היסטריה בקרנות הנאמנות, אלא הסטה של כספים מאפיקים פחות בטוחים לאפיקים בטוחים יותר". המעבר של הכספים אליו מתייחס מונטל הוא לקרנות הנאמנות הכספיות, השקליות ואלו שלהן ישנה חשיפה של מדינה.

למרות החולשה בשוק, מונטל מציין כי אין למשקיעים סיבה להיות מוטרדים. "בטווח הארוך, מניות ואג"ח קונצרניות זאת השקעה טובה שתשיג טובה. האפיקים היותר מסוכנים דורשים יותר סבלנות. זה תהליך טבעי של זרימת כספים לעבר אפיקים בטוחים. התמדה היא חשובה, ומומלץ שלא לבצע פעולות נמהרות".

מבחינת אפיקי ההשקעה המומלצים, מונטל מתייחס לשני סקטורים אשר נמצאים באור הזרקורים, ענף התקשורת וענף הבנקאות. בקשר לתחום התקשורת סבור מונטל כי "יש לחכות לרבעונים הבאים כדי לדעת מהי ההשפעה של התחרות בענף. כנראה שעדיין לא ראינו שם את כל החדשות הרעות". בקשר לתחום הבנקאות, סבור מונטל שהתמחור הנוכחי של הבנקים הוא זול.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפסדתי הרבה כסף בפסגות
  פ 26/06/2012 14:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הייתי מחזיר את הגלגל אחור ושם בפקמ יומי
  סגור
 • 1.
  משמע-יש היסטריה! יש משיכת כסף גם באפיקים פחות מסוכנים" (ל"ת)
  אנונימי 26/06/2012 14:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור