כתב אישום חמור נגד ערן מזרחי: 94 נפגעים, דוגמה קלאסית - שכנע את יצחק למכור את דירת מגוריו ולהשקיע אצלו

המחלקה הכלכלית הגישה לפני זמן קצר לבית משפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד מזרחי. צפו בצילום מסך של אחת העבירות הקשות...
 |  (3)
ערן מזרחי, צילום מסך: חדשות ערוץ 10
המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר לבית משפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד ערן מזרחי, מנהל ההשקעות מסביון החשוד בהונאת עשרות משקיעים בעשרות מיליוני שקלים, ומבקשת להשאירו במעצר עד תום ההליכים.

מזרחי נאשם בלא פחות מ-96 אישומים בעבירות רבות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, משיכת שיק ללא כיסוי, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף וכן ביצוע פעולות ברכוש אסור, כאמור בחוק איסור הלבנת הון.

עורכי הדין יוחאי בן שמואל ויוסי אלון, מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, טוענים בכתב האישום שמזרחי קיבל מהנפגעים סכומי כסף גדולים המצטברים לכ-45 מיליון שקלים, תוך הצגת מצגי השווא השקריים וטענות כזב. לטענתם, הנאשם זייף מסמכים ועשה בהם שימוש על מנת להניח את דעתם ולקבל במרמה מהנפגעים רשות להמשיך ולהחזיק בכספם מבלי שידרשו אותו חזרה.

בסופו של דבר מזרחי נאשם בגניבת הכספים, שימוש בכספים לצרכיו האישיים ומסירת פרטים כוזבים על מנת למנוע דיווח של הבנק לרשויות על הפעילות האמיתית בחשבונות. היקף עבירות הלבנת הון מסתכם בכ- 250 מיליון שקלים.

הנסיבות המחמירות מתבטאות, באורך התקופה בה הונה הנאשם את הנפגעים, במספר הנפגעים הגדול המגיע לדברי הפרקליטות ל-94 משקיעים, בהיות חלק מהנפגעים בני משפחתו של הנאשם וחבריו הקרובים, בסכומי הכסף הגדולים אותם קיבל במרמה ואותם גנב ובאמצעים של הצגת מסמכים כוזבים על מנת להונות את הנפגעים, והכול תוך כדי ניצול האמון שנתנו בו.

על פי עובדות כתב האישום, החל משנת 2007 ועד לסוף חודש מאי השנה הציג הנאשם מצגי שווא וטענות כזב בפני אנשים רבים, והכול בכוונה להונות ולקבל מהם במרמה סכומי כסף רבים ולגנוב את כספם באמצעות חברת "ערן מזרחי פיננסים והשקעות". בהמשך שונה שמה של החברה ל"סיטדל השקעות ופיננסים".

בפרקליטות טוענים, כי הנאשם הציג את עצמו בפני אנשים רבים, כבעלים של חברת השקעות מצליחה המתמחה בתחום השקעות במט"ח ומתמחה בלווי תיקי לקוחות בשוק המטבעות באמצעות בנקים מובילים בשוויץ. הנאשם הציג בכזב כי הוא משיא ללקוחותיו תשואות קבועות גבוהות בפרופיל השקעה סולידי, תוך הבטחות שווא כי הכספים יושקעו באפיקי השקעה במט"ח בבנק בשוויץ, לרבות באפיקי השקעה מיוחדים מזדמנים, תוך שהוא מבטיח להם לקחת רק 20% מגובה התשואה בלבד ולא לחשוף את סכום ההשקעה לסיכון מעבר ל-5%-7% מהסכום שהושקע.

בפועל, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, הנאשם לא השקיע את כספי הלקוחות בהשקעות מט"ח, כפי שהוסכם, ושהצהיר בכזב ועשה בכספים לצרכיו האישיים. עוד נטען, כי על מנת להמחיש את הצלחתו, מזרחי נהג ברכבי פאר, התגורר בדירת יוקרה, הזמין חלק מהלקוחות למסעדות - והכול, באמצעות הכספים שקיבל במרמה מהנפגעים.

דוגמה קלאסית מכתב האישום:

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  יקבל עבודות שירות
  ניר 25/06/2012 12:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  את הכסף בחיים הם לא יראו
  סגור
 • 2.
  בעזרת סניגורעו ושופטינו הרחמנים יקבל שנה
  חי במינוס 25/06/2012 12:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מאשר,מאה אלף קנס וחגוג אחר כך עם הכסף ולעזאזל הקרבנות.
  סגור
 • 1.
  התמונה כמו של גופת אלמוני . לא יאה. (ל"ת)
  שרל קולון 25/06/2012 10:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור