הצעת שר האוצר להנהגת תקציב דו-שנתי במתכונת קבועה אושרה בממשלה

ישראל הופכת למדינה הראשונה בעולם שעוברת באופן קבוע לתקציב דו-שנתי. יובל שטייניץ: "מדובר ברפורמה מהפכנית בתהליך התקצוב שזוכה לתמיכה נלהבת מקרן המטבע הבינלאומית (IMF) ומזכ"ל ה- OECD"
 | 
שר האוצר, יובל שטייניץ (קרדיט: : רובי כהן)
ההצעה של שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, בדבר תקציב דו-שנתי במתכנות קבועה עברה היום (א') בממשלה.

על פי ההצעה יונהג בישראל תקציב דו שנתי, אלא אם כן נקבעו בחירות שמועדן לפני תום שנת התקציב הראשונה. מצב אחר בו לא יונהג תקציב דו-שנתי הוא כאשר הממשלה, לפי הצעת שר האוצר ובאישור הכנסת, קבעה כי התקציב יהיה חד-שנתי בשל מצב כלכלי חריג.

ממשרד האוצר נמסר כי הנהגת תקציב דו-שנתי יוצרת וודאות גדולה יותר לממשלה ולמשק, המשפיעה לטובה על יכולת העבודה של גופים העובדים מול משרדי הממשלה, או הנתמכים על ידה. "התקציב הדו-שנתי מאפשר לממשלה לפעול בצורה טובה יותר, לתכנן וליישם את מדיניותה. כמו כן, היעדר הצורך בתכנון תקציב מדי שנה, מפנה זמן ומעניק את היכולת לטפל בצורה מעמיקה ויסודית בנושאים נוספים שעל סדר היום", נמסר עוד במשרד אוצר.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר "ישראל הופכת למדינה הראשונה בעולם שעוברת באופן קבוע לתקציב דו-שנתי, זאת להוציא חריגים כגון שנת בחירות. מדובר ברפורמה מהפכנית בתהליך התקצוב שזוכה לתמיכה נלהבת מקרן המטבע הבינלאומית (IMF) ומזכ"ל ה- OECD, אנחל גוריה ״.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה