שראל: "מדד המחירים הנמוך במאי אינו מהווה בהכרח חדשות טובות"

ד"ר מיכאל שראל, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל: "קיימת הסתברות גבוהה להפחתת ריבית בהחלטה הקרובה של בנק ישראל, גם אם המשבר בגוש האירו לא יחריף עד למועד ההחלטה"
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
"מבחינה מקרו-כלכלית, מדד המחירים הנמוך במאי אינו מהווה בהכרח חדשות טובות" כותב היום (ג') ד"ר מיכאל שראל, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל ופיננסים בסקירה המאקרו כלכלית השבועית.

לדברי שראל, "יתכן שאחת הסיבות למדד הנמוך היא היחלשות כללית של הביקושים במשק, והמדד מצטרף לנתונים נוספים המעידים על היחשלות הצמיחה בחודשים האחרונים".

לאחר שהמדד האחרון הפתיע כשנותר ללא שינוי והאינפלציה ב-12 החודשים האחרונים הצטברה רק ל-1.6% לעומת 2.1% בחודש הקודם, בהראל מצפים כעת שהאינפלציה ביוני תיוותר ללא שינוי וביולי תעלה ב-0.2%, כך שב12 החודשים הבאים תצטבר האינפלציה לכדי 2% לעומת הציפיות הנגזרות משוק ההון שמשקפות של 2.4% ב-12 החודשים הבאים. להערכת הכלכלן הראשי של הראל, "שיעור האינפלציה עשוי להישאר בתחום היעד (1%-3%) במהלך כל שנת 2012".

"בעקבות ההפתעה המשמעותית במדד המחירים, נראה שקיימת הסתברות גבוהה להפחתת בהחלטה הקרובה של (ב 25- ביוני), גם אם המשבר בגוש האירו לא יחריף עד למועד ההחלטה.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כאשר המדד עולה-לא טוב,כי יש אינפלציה
  חי במינוס 19/06/2012 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ועודף בקוש. כאשר המדד לא זז-זו התגובה. כאשר המדד יורד -לא טוהב כי אז יש עודף החצע. לאנליסטים עם משכורת שמנה תמיד יש מה לומר. הם צודקים היום את מה שלא חזו אתמול.
  סגור