"החברות הן כמו להקת מקוננות ברקע - בכל דבר 'הרגולציה אשמה'"

כך לפי דברי יו"ר הבורסה, בפורום שוק החוב של מידרוג ואיגוד החברות הציבוריות בנושא "איך מחזירים את המשקיעים לת"א?". מנגד סם ברונפלד ציין כי הוא "מודאג לגבי עתיד שוק ההון בעיקר נוכח הרפרמות"
 |  (8)
(קרדיט: Getty images Israel)
מידרוג בשיתוף עם איגוד החברות הציבוריות מקיימים בשעה זו את פורום שוק ההון תוך דיון בסוגייה "איך מחזירים את המשקיעים לתל אביב?".

גדעון אילת, יו"ר מידרוג, פתח את הכנס כשסיפר כי שאל משקיע את אותה השאלה - "איך מחזירים את המשקיעים לתל אביב?". המשקיע ענה: "קודם כל תשאל איך מחזירים את הכסף לתל אביב?". דני גולדשטיין, יו"ר איגוד החברות הציבוריות, הדגיש בדברי הפתיחה כי שוק ההון צריך להיות "יותר רציונלי - מעריך ומעניש".

סם ברונפלד, יו"ר הבורסה לני"ע הציע את פתרון: "צריך לעודד צמיחה - להעמידה על 5% ולהוריד את הריבית". בין השאר הציע ברונפלד כי יש לאפשר אופק מדיני, ולשכנע ש"אנחנו לא יושבים על אבק שריפה חברתי".

בהמשך יצא ברונפלד במתקפה חסרת תקדים כנגד הרגולציה, אותה העדיף לכנות כ"רפורמה". לדבריו "יש מקום לדאגה לגבי העתיד של שוק ההון בעיקר לנוכח הרפורמות הרבות. משהו לא קוהרנטי בתהליך הזה. ועדת הריכוזיות בוחנת את ההשפעה על התחרותיות בכל נושא אך לא את ההשפעה על שוק ההון. אני לגמרי לא שקט לגבי מצב שוק ההון בעוד 5 עד 10 שנים ואם לא יהיה שוק הון אנחנו בצרה גדולה".

יו"ר הבורסה גם לא חסך ביקורת מהחברות שממשיכות להלין על הרגולציה עם נוסח משלו לאימרה המוכרת - "אתם שופכים את התינוק עם האמבטיה". לדבריו "אם נשמעים כמו להקת מקוננות עם המנטרה החוזרת - 'הרגולציה אשמה'. אל תסחפו ותעשו הכללות כי יש רגולציות חשובות. תמקדו את העניין".

המנטרה: "הרגולציה אשמה"

איל סגל, מנכ"ל משותף, תכלית תעודות סל התייחס למצב בענף שלו: "אנחנו מספקים שירות למשקיעים פרטיים ומוסדיים כאשר האחרונים הם מנוטרלים. המוסדיים משותקים כתוצאה מתקנות והוראות רבות שמונחתות עליהם ומקשות עליהם את העבודה. הלכו כאן רחוק מידי".

דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס נשואה, המשיך בקו המוכר של התרעמות כנגד הרגולציה. ההמחשה שהוא הביא הייתה "המשחק שממלאים מים בכוס, עד הסוף ואז מכניסים עוד ועוד מטבעות של 10 אגורות. במטבע הראשון המים עדיין לא נשפכים אך בהמשך המים ישפכו - כמו עם הרגולציה".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  הוא אומר פה דבר והיפוכו - מה זה? (ל"ת)
  ללקק לכולם קצת קצת 19/06/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  די לעמלות מינימום, רגולציה בורסאית וחוץ בורסאית! (ל"ת)
  lepxii 19/06/2012 11:19
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 6.
  דיבורים עקרים של אימפוטנטים מהבורסה (ל"ת)
  לכו הביתה, נכשלתם! 19/06/2012 11:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  כמו שהנגיד מוריד את הריבית כדי לעודד צמיחה, גם על האוצר (ל"ת)
  להוריד מס על הבורסה 19/06/2012 10:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 4.
  כשפוליטיקאי יקדם טובת המדינה לפני עניין אישי-ייטב לכולם (ל"ת)
  משה 19/06/2012 10:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  2 קוני
  למל 19/06/2012 10:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם היו"ר וגם מנכל"ית הבורסה חייבים ללכת ויפה שעה אחת קודם.פעילות הבורסה ונוהלי הפעילות חייבים לעבור רויזיה מקיפה אבל כמו בהרבה מגזרים בשוק הישראלי יש מי שמעדיף את אלו המשרתים את המעטים שמדי חודש עושים קופה יפה ע"ח הרבים. על זה יאמר אל הקיר.
  סגור
 • 2.
  אתה רציני סם?
  אבי 19/06/2012 10:38
  הגב לתגובה זו
  3 0
  צריך להעלות ריבית, להוריד את המס על הבורסה ולחקור לעומק כולל ענישה מרתיעה את כל מקרי מידע הפנים שיש בבורסה המגעילה שלנו. במקום לשכנע שלא יושבים על אבק שריפה חברתי לגרום לזה שלא יהיה אבק שריפה שכזה ובמקום לשכנע שיש אופק מדיני, אולי כדאי שבאמת יהיה סיכוי לדבר כזה. במדינת המתנחלים, הערסים והמושחתים, את מי אתה רוצה לשכנע שהכל בסדר? לעקוץ משקיעים זרים תמימים?
  סגור
 • 1.
  מטומטמים כל מה שצריך זה לנתב חזרה את הקופות מחול לארץ (ל"ת)
  gg 19/06/2012 10:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור