הלמ"ס: כלכלת ישראל צמחה ברבעון הראשון ב-2.9% בהמשך לגידול בצריכה

בלמ"ס עדכנו את הצמיחה מטה מהאומדן הראשוני לצמיחה של 3% ברבעון הראשון של 2012. העלייה בתוצר משקפת עלייה בהוצאה לצריכה פרטית
 |  (2)
יובל שטייניץ וסטנלי פישר
צמיחת המשק הישראלי ברבעון הראשון של 2012 הסתכמה ב-2.9% (במחירים קבועים ולאחר ניכוי השפעת העונתיות), כך עולה מפרסום האומדן השני ע"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר בעדכון קל כלפי מטה מהערכה הקודמת לצמיחה של 3% בתוצר המקומי הגולמי ובדומה לצמיחה של 3.1% ברבעון האחרון של 2011.

מסיכום האומדנים הראשונים של החשבונות הלאומיים לרבעון הראשון של 2012 עולה, כי העלייה בתוצר ברבעון הראשון משקפת עליות ביצוא וביבוא הסחורות והשירותים, בהוצאה לצריכה פרטית, בהשקעות בנכסים קבועים וכן עלייה בהוצאות לצריכה ציבורית.

מנתוני הלמ"ס עולה, כי התוצר העסקי עלה ברבעון הראשון של שנת 2012 בשיעור של 2.6% בחישוב שנתי, לאחר עלייה של 3.4% ברבעון הקודם ועלייה של 4.5% ברבעון השלישי בשנת 2011. עלייה זו באומדנים ראשונים של התפתחות התוצר העסקי מצד הענפים ברבע הראשון של 2012 מבטאת עליות בתוצר ענף פיננסים ושירותים עסקיים, בתוצר ענפי מסחר ושירותי אירוח ואוכל, בתוצר ענפי התחבורה האחסנה והתקשורת ובתוצר ענף הבינוי. לעומת זאת, בתוצר ענף התעשייה חלה ירידה.

העלייה בתמ"ג תודלקה ע"י גידול של 3.7% בהוצאה לצריכה פרטית עלתה ברבעון הראשון של שנת 2012 בחישוב שנתי, שפירושו עלייה של 1.9% בהוצאה לנפש. העלייה בהוצאה לצריכה הפרטית לנפש ברבעון הראשון באה לאחר ירידה של 1.8% ברבעון הקודם.

ההשקעה בנכסים קבועים (ההשקעה בבתי מגורים והשקעות ענפי המשק בבנייה, בציוד וכלי תחבורה) עלתה ברבעון הראשון בשיעור של 7.3% בחישוב שנתי, לאחר עלייה של 6.9% בחישוב שנתי ברבע הקודם. העלייה בהשקעה בנכסים קבועים משקפת בעיקר עלייה בהשקעות בבנייה -4.7% בחישוב שנתי, שבאה לאחר עלייה של 16.3% ברבע הקודם.

ההשקעות בבנייה למגורים עלתה ברבעון הראשון ב-10.5% בחישוב שנתי. ההשקעות בבנייה שלא למגורים ובעבודות בנייה אחרות ירדו ב-3.7% בחישוב שנתי.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חובה להתערב על בנקים להזיר כספי ציבור מה גנבו\ללא חוק
  דוד 17/06/2012 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .נכון שכל הזמן מתגעים שאנו באר,די,סי שזה אומר קשורים כלכלית לאירופא 2.אם באירופא היה רבית מאז שנה-2010רק 3.5אחוז אז ומדוע הונו גנבו רימו כאן את תושבי ארץ ואת כל אלה שלקחו הלוואות שזה אומר על הבנקים להחזיר לציבור מה שלקחו מעבר לתקנות כלכליות שנקבע 2.האומנם נגיד ומפקח הקודם מכר ועיגל אותנו כאן כל זה בשביל אנטרס פרטי וצר שלו{אך זו עברה לפי סעיפ 156קשר קשר עם נוכלים קורים להם הבנקים איפה מבקר כי עליו לתת הדין 3.שמעתם-ביפאן 50 הכורים מושבתים בגלל התאונה שקרה,תראו איזה תפארת אחרי קיבלו מכה ב-45- בנו לא רק מדינה מפעלים לתפארת מוצרייהם מכוניותהם בכל העולם{גם אנו למרות בעיותינו בנינו ערים מדינה לתפארת אך היד נטוייה אולי נעשה 3-כורים לפתור בעיות כי אנו הזקוקים ביותר לזה = = = כן הסופ מה קורה ערוץ-1- כי עליו לתרגם שידוריו גם הון שיבא לכאן מספיק עם יעבדו עם ראש בריא\ ולא כל עובדי מדינה מגיעים לעבודה אך לא לשם לעבוד\במיוחד אחיות,מורים,עוסים,רכבת,רופאים,רשיות יודעים לנבוח לתוספות בשכרם\וכן הגענו לזמן שיהי מס במתנה קורים השתלמות כי מדינה חולה אין מקום להטבות=כל מקום עובדים 30שח לשעה ואינם שמנים ל
  סגור
 • 1.
  מספיק עם הדמגוגיה להרצת פראייר=חרם צרכן=העם לא פראייר!! (ל"ת)
  נתון נדלן=בלוף שיווק 17/06/2012 15:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור