מידרוג חתכה את הדירוג של דלק ישראל בשתי דרגות; "נזילות חלשה"

האג"ח בתשואה של יותר מ-9%. כלכלני מידרוג מציבים דירוג Baa1 עם אופק יציב. סך החוב למחזיקי האג"ח - 1.6 מיליארד שקל
 | 
בגלל התחרות בענף
הרגולציה הקשה בשוק הדלקים ורמת הנזילות החלש של חברת {דלק ישראל}. כלכלני מידרוג חותכים היום את דירוג האג"ח של חברת הדלקים בשתי דרגות לרמה Baa1. במקביל, כלכלני סוכנות הדירוג מציבים לדירוג החוב של החברה אופק 'יציב'.

לחברת דלק ישראל ישנן ארבע סדרות שערכן בספרים עומד על 1.6 מיליארד שקל. כלכלני מידרוג מציינים כי הם מעריכים שהחברה תתקשה לשוב לרמת הרווחיות שאפיינה אותה בעבר ותוכל לשקם את יחסי הכיסוי האיטיים אשר אינם תואמים עוד את הדירוג הקודם. בצד החיובי, מציינת מידרוג כי החברה נוקטת בצעדים להפחתת החוב הפיננסי אך זה כרוך באי וודאות.

באשר לרמת הנזילות של החברה כותבים במידרוג כי רמת הנזילות ביחס לעומס הפירעונות הצפוי ב-2012-2013 היא חלשה ונשענת על שימוש במסגרות אשראי, צמצום אשראי לקוחות, צמצום השקעות ופירעון הלוואה שניתנה לחברת האם ומימוש נכסים שאינם בליבת הפעילות.

מנגד, הדירוג נתמך במעמדה של החברה בענף שיווק הדלקים והפריסה הרחבה של תחנות התדלוק. חילופי ההנהלה לפני כשנתיים שינתה את האסטרטגיה של החברה להפחתת החוב באמצעות מכירת נכסים והפחתת היקף האשראי. לדעת מידרוג "נדרשת הוכחה למימוש האסטרטגיה לאורך זמן".

ברבעון הראשון של השנה הציג החברה זניח (כ-100 אלף שקל). החברה הפעילה 243 תחנות תדלוק בישראל ו-191 חנויות נוחות. סך היתרות הנזילות שבידי החברה הסתכמו ב-296 מיליון שקל וכנגדן עמד חוב פיננסי של 3.27 מיליארד שקל. איגרות החוב של החברה נסחרות בתשואה של 9.2%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה