סאני: נשלם את הריבית על האג"ח אם לא תעמידו אותו לפירעון

סאני תכנס היום אסיפת מחזיקי דחופה. החברה נדרשת לפרוע 6 מיליון שקל תשלומי ריבית ואין בידיה מקורות. מזרחי טפחות הסכים להעמיד מימון אך התנה זאת בויתור מצד מחזיקי האג"ח
 |  (3)
אילן בן דב
חברת {סאני} של אילן בן דב תבקש היום ממחזיקי האג"ח שלא להעמיד את החוב של החברה אליהם לפירעון מיידי, זאת למרות החריגה משטר הנאמנות. היום (א') תכנס החברה אסיפה בנושא ותנסה לקבל את אישור המחזיקים למהלך שיכלול עבורם גם תשלום .

לחברת סאני ישנן התחייבויות בהיקף של 250 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. הטלטלה בשוק הסלולר הובילה את איש העסקים אילן בן דב לפעול למימוש החזקותיו בפרטנר. נכון להיום, לחברת סאני אין מקורות לתשלום הריבית על האג"ח בתחילת החודש בהיקף של 6 מיליון שקל.

בעקבות המצב, פנתה סאני לבנק מזרחי טפחות שנתן לה הלוואה כדי להגדיל את קו האשראי ל-40 מיליון שקל. סאני הציעה לבנק שעבוד של הון המניות של תפוז ואת החזקותיה של סאני (כ-0.5%) בהון המניות של מובילאיי. אילן בן דב התחייב לתת ערבות גיבוי למסגרת האשראי במידה והבטוחות לא תספקנה לשירות החוב.

פרט לריבית שסאני תשלם, חלק מקו האשראי ינוצל לתשלום ריבית בהיקף של 1.5 מיליון שקל באוקטובר 2012. יתרת הסכום מיועד לצרכיה השוטפים של החברה ובהם הוצאות של 200 אלף שקל הקשורות להבטחות הוצאות הנאמן והנציגויות.

עם זאת, בבנק מזרחי טפחות הודיעו לסאני כי הוא מתנה את האשראי בכך שבעלי החוב ימנעו מלהעמיד לפירעון מיידי את איגרות החוב לפחות עד סוף השנה, לפחות בכל הקשור להפרת התחייבות החברה לשעבד לנאמן מניות נוספות של סקיילקס בהתאם לשטר הנאמנות.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אם לבן דב אין 6 מיליון ש"ח לתת לחברה לחצי שנה שיילך
  האחים אנצל 17/06/2012 11:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הביתה כבר עכשיו ויתן לנו את המניות בתפוז ולא לבנק!
  סגור
 • 1.
  ומה עם להביא כסף מהבית ?
  איילי 17/06/2012 08:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מר אילן בן דב תתחיל לנער את הכיס ולהביא כסף מהבית.
  סגור
 • מחזיקי האג"ח: שלמו לנו ריבית וקרן או תנו לנו מניות
  גיל 17/06/2012 10:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני בהחלט אשמח להחליף את אגח סאני שלי במניות סקיילקס שמשועבדות עבורו. בלי טובות מבן חוב. לא רוצה לשלם טוס לי מהעניים. סוחר במניות סקיילקס שמשועבדות לבעלי אגח סאני בעסקה סיבובית שכוללת גם תספורת לבעלי האגח, וגם רווח של מאות מליונים לבן חוב.
  סגור