הוט מגדילה את סך הצעת הרכש העצמית למקסימום האפשרי - 184 מיליון שקל

בעקבות הסערה בשוק התקשורת, פטריק דרהי מנצל את מלוא הרווחים הצבורים שבידי הוט בניסיון להביע תמיכה במניה. מחזיקי האג"ח מתחילים לחשוש. Bizportal מנתח את המצב של חברת הכבלים
 |  (2)
פטריק דרהי (צלם: שמואל נחמני)
הצעת הרכש העצמית שפרסמה חברת {הוט} לרכישת מניותיה הייתה אמורה בסוף השבוע להגיע לישורת הסופית. במסגרת "הביי-בק" תכננה הוט לרכוש מניות בהיקף של 125 מיליון שקל המוחזקות בידי הציבור.

עם זאת, סמוך לסגירת המסחר, הודיעה הבחרה על הגדלת סך המניות הנרכשות במסגרת הצעת הרכש ל-184 מיליון שקל. המחיר בהצעה צפוי להישאר ללא שינוי - 38 שקלים למניה. בעקבות העדכון, נדחה מועד הקיבול הסופי בחמישה ימים עד ה-19 ביוני.

מאז פורסמה הצעת הרכש לפני מספר שבועות, מניית החברה התקשתה לחצות את רמת ה-38 שקל למניה. היום צללה מניית החברה ב-5.2% למחיר של כ-35 שקלים. הירידה באה בעקבות הרפורמה המתגבשת בשוק תקשורת הכבלים להכניס חברה נוספת שתשתמש בפלטפורמה של 'עידן פלוס'.

בהתבסס על מחיר השוק, נראה שהצעת הרכש שמפרסמת הוט לבעלי המניות תעבור במלואה, זאת מאחר ומחיר השוק נמוך ממחיר הצעת הרכש ולמעשה מגלם רווח ארביטראז' - שכן לבעלי המניות הנוכחיים משתלם למכור לחברה את המניות במחיר זה ולרכוש לאחר מכן את המניות בחזרה במחיר נמוך יותר.

חשוב להדגיש, כי היענות גבוהה מידי להצעה תוביל לכך שמכל מחזיק תרכוש החברה אחוז מסך המניות. מסיבה זו, ומאחר ושוק ההון נחשב למשוקלל, מניית הוט צפויה לרדת בהתאם לשיעור ההיענות. כמו כן, קרוב לוודאי, שאילו לא הייתה פתוחה למניית הוט, הרי שמניית החברה הייתה יורדת היום יותר.

מבחינתו של דרהי, המחזיק ב-64.7% ממניות הוט, הצעת הרכש תוביל להגדלת שיעור האחזקה שלו בקבוצת התקשורת ל-69% מהמניות. נזכיר, כי הוט אישרה גם תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של 59 מיליון שקל - אך בעקבות עדכון המחירים, תוכנית זו לא תוכל לצאת אל הפועל מאחר ולחברה אין יתרת רווחים צבורים.

בתוך כך, בשוק ההון מתחילים להביע חשש לגבי איתנותה של קבוצת התקשורת הוט. לחברת הכבלים ישנו חוב של כ-1.5 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח באמצעות שתי סדרות. על רקע הטלטלה האחרונה בשוק התקשורת סדרה א' נסחרת בתשואה של 6.4%, סדרה ב' נסחרת בתשואה של 8.3%, זאת בהשוואה לתשואות של 3.1% ו-5.9% בהתאמה טרם כניסת המתחרות לשוק.

עוד נציין, כי מניית הוא צנחה ב-32% בשנה החולפת, ובעדכון המדדים החצי שנתי של הבורסה תיפלט המניה ממדד ת"א 25 היוקרתי.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קודם כל להבטיח החזר האג"ח
  לימון סחוט 14/06/2012 12:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא לתת להם לגנוב את מחזיקי האג"ח בהסדרי תספורת
  סגור
 • 1.
  חפשו בפייסבוק: שוק ההון- דיונים אודות מסחר בבורסה.
  עומרי 13/06/2012 17:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהצלחה !
  סגור