נתניהו: "מתנגד לקרטלים ולמונופולים - בעד התחרות והסקטור העסקי"

דברי רוה"מ בפתיחת וועידת 2012 ECONOMIX.IL לחיזוק המגזר העסקי בישראל: "ללא הסקטור העסקי אין צמיחה, אין בידול ואין יתרון למשק הישראלי"
 | 
בנימין נתניהו (צלם: יותם פרום)
"ללא הסקטור העסקי אין צמיחה, אין בידול ואין יתרון למשק הישראלי - יש לישראל כלכלה מאוד חזקה וסקטור עסקי מאוד יצרני ומאוד חזק", אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו בהודעה מוקלטת בפתיחת וועידת 2012 ECONOMIX.IL לחיזוק המגזר העסקי בישראל, שעורכת לשכת המסחר ת"א והמרכז.

"יש לישראל כלכלה מאוד חזקה, סקטור עסקי מאוד יצרני ומאוד חזק. לכן אנו עושים את מירב המאמצים לשמור על אחריות בניהול המאקרו כלכלי של המשק הדורש מצד אחד, משמעת תקציבית ומנגד עידוד תמידי של הסקטור העסקי. אני מתנגד לקרטלים ולמונופולים ובעד תחרות, אי לכך אני גם בעד המנוע הענק הזה שנקרא הסקטור העסקי".

לדברי נתניהו "הסקטור העסקי ויכולתו להתחרות בשווקים בארץ ובעולם הוא למעשה הערך המוסף שיש לכלכלה הישראלית. "הסיבה שבשנים האחרונות הצליחה הכלכלה הישראלית לצמוח בעוד מרבית המדינות החזקות באירופה נקלעו לקשיים היא החדשנות, היזמות והביצועים של הסקטור העסקי. בסופו של דבר כולנו ניזונים מהתקבולים והמסים אותם משלם הסקטור העסקי ולכן הוא למעשה הכוח שמניע את כלכלת ישראל".

בהמשך דבריו התייחס רוה"מ להכרחיות הקשר בין הכלכלה לחינוך. לדבריו, "החינוך צריך לעזור לכלכלה והכלכלה צריכה לעזור לחינוך. חינוך ללא כלכלה חופשית לא יגיע רחוק וכלכלה חופשית ללא חינוך לא תמצה את מלוא הפוטנציאל שבה. לכן יש לשלב באפון מושכל בין שניהם, חינוך וכלכלה".

כמו כן, בנאומו החמיא רוה"מ לסקטור העסקי באומרו, "ללא הסקטור העסקי אין צמיחה, אין בידול ואין יתרון למשק הישראלי. כל מערכות המדינה והממשלה לרבות מערכת הרווחה, הבריאות, החינוך והרשויות המקומיות נשענות כולן על הסקטור העסקי, על היצרנות והיצירתיות שבו, המניע את הכלכלה הישראלית לצמיחה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה