וועדת השרים לחקיקה אישרה הצעת חוק להסדרת פעילות תעודות הסל

תעודות הסל מחזיקות בנכסים בהיקף של 60 מיליארד שקל. הצעת החוק תקבע מספר תקנות חדשות. המרכזית שבהן: הנכסים של התעודה לא יהיו שייכים למנפיק התעודה אלא של המשקיעים
 |  (2)
ארביטראז' רגולטורי
תעודות הסל נחשב לאחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים בבורסה בתל אביב. הוא מאפשר לסוחרים חשיפה למדדים השונים, חשיפה הפוכה להתנהגות השוק ואף חשיפה לסחורות ומטבעות. בעקבות ההתפתחות בענף, הוחלט להסדיר את הפעילות בענף זה המחזיק בנכסים בהיקף של כ-60 מיליארד שקל.

וועדת השרים לעניימי חקיקה אישרה היום הצעת חוק המסדירה את פעילות תעודות הסל וקרנות הסל (ETF). ברשות ני"ע זיהו עיוות אשר קיים בהיבטים שונים הקשורים לתעודות הסל והחליטו לעשות סדר בענף.

כך למשל, התקנות החדשות יקבעו כי הנכסים של התעודה לא יהיו שייכים למנפיק התעודה אלא של המשקיעים בתעודה. כמו כן, יוקם חשבון מגבה שמטרתו יצירת כרית ביטחון זמינה להבטחת פעילות מנהל תעודת הסל. עוד ייקבעו כללי השקעה שמטרתם הבטחת סיכויי עמידת מנהל התעודה בהתחייבויותיה ותחויב עשיית שוק.

תעודות הסל דומות באופיין לקרנות הנאמנות אשר מפוקחות על ידי הרשות באופן הדוק. ברשות ני"ע מציינים כי נוצר ארביטראז' רגולטורי בין מוצרים הדומים מאוד באופיים ובמטרות ההשקעה בהם.

פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך: "זהו צעד חשוב שנועד להגביר את ההגנה על ציבור המשקיעים ולהרחיב את מגוון מוצרי ההשקעה הפאסיבית ליצירת תחרות הוגנת ואפקטיבית בשוק ההון".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מבט תכלית אכלתם אותה (ל"ת)
  מבט תכלית אכלתם אותה 11/06/2012 00:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הרגולציה - רק חונקת וחונקת את השוק. (ל"ת)
  lepxii 10/06/2012 17:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור