שקל אג'יו: תשואת התיקים המנייתיים המנוהלים צנחה במאי ב-6.4%

חלקן היחסי של מניות חו"ל בתיקים המנייתיים הקטין את התשואה השלילית בשל התחזקות הדולר. האפיק היחיד שרשם תשואה חיובית במאי - ללא מניות
 | 
(יח"צ)
התיקים המנייתיים , הכוללים השקעה של עד 100% במניות, רשמו שלילית ממוצעת של 6.38% במאי, ותשואה מצטברת חיובית של 1.42% מתחילת שנת 2012. כך עולה מסקירת ניהול התיקים החודשית שערכה חברת שקל ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות, מקבוצת שקל.

מנתוני שקל אג'יו עולה עוד, כי למעט המסלול ללא מניות, בכל מסלולי ההשקעה של התיקים המנוהלים נרשמו תשואות שליליות חדות במאי. מסלול השקעה באג"ח ללא מניות רשם תשואה חיובית ממוצעת של 2.37% מתחילת 2012, וזאת לאחר תשואה של 2.45% בכל שנת 2011. התיקים המעורבים, המשקיעים עד 20% מנכסיהם במניות, רשמו תשואה ממוצעת שלילית של 1.21% בחודש מאי.

בחודש מאי מדד ת"א 100 ירד בכ- 8%. ירידות אלו נוצרו בעקבות השינוי במצבן של הפירמות הגדולות וכמובן גם בהשפעת אירופה. תיקי המניות ממשיכים להחזיק נתח גבוה של 35% מסך האפיק במניות חו"ל ובעיקר במדדי ארה"ב. הירידות במדדי המניות לא פסחו על שוקי חו"ל אך החשיפה המטבעית לדולר תרמה להקטנת הנזק. כלומר חלקן היחסי של מניות חו"ל בתיקים הקטין את התשואה השלילית בשל התחזקות הדולר, אליו נהרו המשקיעים מנכסי הסיכון.

עמי רוזנברג, סמנכ"ל שקל אג'יו מקבוצת שקל, אמר: "המשק הישראלי עובר טראומה לא פשוטה של היחלשות האימפריות הוותיקות, ויש לכך השלכה על שוק ההון. הדבר עשוי להמשיך ולהקשות על שוק ההון המקומי, זאת כמובן בנוסף למשבר בכלכלה ובשוקי ההון בעולם, ובמיוחד משבר אירופה, ההולך ומסתבך".

רוזנברג מציין את השפעות השווקים במאי על תיקי ההשקעות: "תיקי האג"ח ללא מניות היו המסלול היחיד שייצר תשואה חיובית ללקוחות התיקים המנוהלים. למעשה, בשל הירידה החריגה במדדי המניות במאי, בנוסף לירידות שערים באג"ח החברות, המהוות כמחצית מאפיק האג"ח בתיקים המנוהלים - גם המסלולים בעלי החשיפה המינימאלית של 10% מניות סיימו את החודש עם תשואה שלילית של כ-0.5% .

"הירידה ברווחיות של חברות גדולות במשק לצד התחרות הגוברת בענפי הסלולר והצרכנות ובתוספת ההודאה של אירופה כי בעיית ספרד אכן ממשית ולא ניתנת לפתרון בקלות - עשויות להביא לנפילה נוספת ועמוקה יותר בשווקים ובתיקי הלקוחות".

לצורך חישוב הביצועים נאספו הרכבי תיקים לפי הרכבים אלו מתשע חברות לניהול תיקים מהגדולות בישראל: פסגות, דש, כלל פיננסים, איי.בי.איי, אקסלנס, , מגדל שוקי הון, תמיר פישמן ותכלית-דיסקונט, אשר על פי האומדנים מנהלות מצרף תיקים העולה על 90 מיליארד שקלים בישראל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה