בנק לאומי: "על אף ההפוגה, צפויה מגמת התחזקות הדולר מול השקל"

שבוע המסחר במניות שננעל אתמול בתל אביב סיפק עליות שערים קלות, וועדת קדמי ועסקת מכירת השליטה בסקיילקס עשו גלים, היכנסו לראות את ההמלצות הסקטוריאלית של כלכלני בנק לאומי
 |  (5)
מבט לעתיד
כלכלני מחלקת המחקר של בנק לאומי ציינו בסקירתם השבוע את האירועים שעברו על המשק, וסיפקו מבט לעתיד לשווקים השונים.

הכלכלנים ציינו את עסקת מכירת השליטה בחברת סאני תקשורת -2.53% סאני תקשורת 208 -2.53% סאני תקשורת בסיס:213.4 פתיחה:213.4 גבוה:211.2 נמוך:207 תמורה:126,359 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שגררה הורדת דירוג דרמטית ואמרו "בהשוואת המחירים מהודעתה של האצ'יסון לעומת מחירי הסגירה היום בשוק עולה כי מחיר הסגירה נמוך בצורה משמעותית דווקא בסדרות הקצרות והמגובות בשעבודים".

אירוע נוסף שעמד במרכז סדר היום השבוע, הינו התגובה "האדישה" של השוק להמלצות וועדת קדמי הכוללות צעדים להפחתת הריכוזיות. הכלכלנים רשמו כי "במבט קדימה, אנו מעריכים כי הפגיעה ברשתות השיווק תהיה מתונה יחסית ליצרניות המזון שכן כבר כיום הן מתאפיינות בשיעורי רווחיות נמוכים משמעותית מאלו של יצרניות המזון. בעקבות השפעות המחאה החברתית, זו צפויה ליצור תמריץ לרגולטור שלא לאפשר פגיעה עמוקה נוספת ברשתות השיווק".

בסיכום שבועי, שבוע המסחר בשוק המניות התאפיין בתנודתיות: מדד המעו"ף הוסיף 2.3%, מדד ת"א 75 הוסיף למעלה מ-2% ומדד הבנקים בלט בעלייה של 5.5%.

בלאומי ציינו כי "במהלך השבוע נסחרו מניות סקטור המזון על רקע פרסום ההמלצות הסופיות של ועדת קדמי. במבט קדימה, אנו מעריכים כי הפגיעה ברשתות השיווק תהיה מתונה יותר בהשוואה ליצרניות המזון שכן כבר כיום הן מתאפיינות בשיעורי רווחיות נמוכים יותר".

"אגרות החוב הממשלתיות נסחרו השבוע בירידות קלות בדומה למגמה שחלה באגרות החוב הממשלתיות בגוש האירו ובארה"ב. המסחר באפיק הקונצרני התאפיין השבוע במגמה חיובית על רקע המסחר באפיק הממשלתי וההתפתחויות בשווקים הגלובליים. חתימת עסקה למכירת השליטה בסקיילקס גררה הורדת דירוג דרמטית".

"המסחר במט"ח התאפיין השבוע במגמה מעורבת של השקל מול הדולר. מול האירו, נחלש המטבע המקומי".

מבט לעתיד - שוק מטבע החוץ : "להערכתנו, על אף ההפוגה הזמנית, צפויה מגמת התחזקות הדולר מול השקל להימשך בשל היותו מטבע מקלט. מול האירו, לעומת זאת ייסחר השקל בהתאם להתפתחויות באירופה כשעלייה במפלס החששות תביא להיחלשות המטבע האירופי".

מבט לעתיד - שוק אגרות החוב: "ההתמתנות בציפיות האינפלציה בשילוב רמת אי הוודאות הגבוהה בשווקים והאינדיקטורים משוק המק"מ מחזקים את ההערכות כי הריבית עשוייה לרדת. עם זאת, העלאת מיסים עקיפים באם תחול ועליית מחירים אפשרית כפועל יוצא ממנה עשוייה להשפיע על ההחלטה. עלייה בהיקף גיוסי הממשלה, כתוצאה מהעמקה צפוייה בגירעון הממשלתי, עלולה להשפיע לשלילה על האגרות הממשלתיות, בפרט במח"מ הארוך".

"בשל האמור, אנו מעדיפים להמשיך ולהחזיק במח"מ בינוני בחלקו הממשלתי של התיק. בשל היות תחזית האינפלציה של החזאים דומה לזו הנגזרת מעסקאות ה- OTC, להערכתנו יש להשקיע בתמהיל מאוזן בין האפיק הצמוד לזה השקלי."

מבט לעתיד - שוק המניות: "בטווח הקרוב צפוי המסחר להתנהל בעיקר בהשפעת ההתפתחויות באירופה והחששות בדבר יכולתה לנהל את המשבר. תשומת לב המשקיעים תתמקד בקורה ביוון ובבחירות שייערכו שם במהלך החודש".

"מבחינה מקומית, המהלכים הרגולטוריים והשלכותיהם על חברות רבות הנסחרות בשוק המקומי ימשיכו לעמוד במוקד תשומת הלב של המשקיעים. במבט ענפי, להערכתנו מומלץ לנצל את המימושים בסקטור האנרגיה על אף האירועים האחרונים בענף, וכן להמשיך להחזיק בענף הטכנולוגיה מעל למשקל השוק." להלן המלצתם הסקטוריאלית של כלכלני מחלקת המחקר של בנק לאומי:תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  המלצה
  חנן 10/06/2012 22:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא כדאי בזמן זה להשקיע בכלןם רק לשבת על הגדר
  סגור
 • 3.
  קודם היורו יתחזק מול הדולר ל1.3 נקודה!!!!!!!! (ל"ת)
  ברבור יורק 09/06/2012 22:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שוק ההון
  יוסי 08/06/2012 14:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  םועף 400
  סגור
 • 1.
  חובה לקרוא
  ימנה 08/06/2012 11:23
  הגב לתגובה זו
  1 2
  שלא יעבדו עליכם תברחו כל עוד נפשכם בכם אל תיתפתו הקרישים התקועים ממתינים לכניסתכם כדי לברוח המצב הוא נורא בלשון המעטה כל הטיוחים והדפסת כסף נועדו לבחירות בארה"ב -אך זה לא עוזר ולא יעזור עדיף להיות בטריבונה ולהנותממצגה מאשר אתם תהיו ההצגה זיכרו אותי- לא מדבר בחינם אני הייתי בסרט הזה המעוף עוד יגיע ל 600 שבת שלום
  סגור
 • ימנה לאשפז
  לוזון 09/06/2012 08:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לפני שהמעוף יגיע צריך לבדוק את הפוטים שלך
  סגור