קרדן: "אין תוכנית רכישת מניות חדשה, הסעיף מאושר בכל שנה"

(עדכון) לאחר שצללה כ-93% במהלך השנה החולפת, רשמה מניית קרדן אן.וי זינוק של כ-40% בשלושת ימי המסחר האחרונים. הסיבות האפשריות לתיקון: החלטות האסיפה ועדכון המדדים
 |  (4)
יוסף גרינפלד
מאז פורסמו ההחלטות שהתקבלו באסיפה הכללית שערכה חברת קרדן אן.וי +0.87% קרדן אן.וי 34.6 +0.87% קרדן אן.וי בסיס:34.3 פתיחה:34.3 גבוה:35.8 נמוך:34 תמורה:8,716 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ב-5 ביוני, זינקה מניית החברה כ-40%, מהם כ-15% היום, תוך שהיא מרכזת מחזורים גדולים. מניית החברה צנחה בשיעור של פחות מ-70% במהלך השנה האחרונה, שיפור לעומת צניחה של כ-93% שנרשמה כשהמניה הגיעה לרמת השפל יומיים לפני האסיפה הכללית.

ניתן היה לחשוב שהמשקיעים שואבים עידוד ומקפיצים את שווי החברה אל מעל ל-300 מיליון שקל, בשל הסעיף האחרון של החלטות האסיפה, סעיף 21, שמדבר על אישור האסיפה לדירקטוריון לבצע רכישת מניות, אך יתכן שישנן סיבות אחרות לטיפוס, ובראשן עדכון המדדים הקרוב.

על פי הכתוב בסעיף 21, האסיפה הכללי אישרה "להסמיך את החברה לתקופה של עד ל- 18 חודשים לרכוש בתמורה מניות של החברה במהלך המסחר בבורסה או מחוץ לבורסה, במחיר שינוע בין ערכן הנקוב של המניות לבין 110% מ"מחיר השוק של המניות", כלומר ממוצע המחיר הגבוה ביותר של מניית החברה בכל אחד מ-5 ימי המסחר האחרונים בבורסה".

עם זאת, ברור העניין עם הנהלת החברה מבהיר כי דירקטוריון החברה לא אישר לאחרונה כל תכנית לרכישת מניות וכי סעיף זה מאושר בכל שנה. "מדובר בסעיף קבוע באסיפה הכללית שמאפשר לדירקטוריון להחליט לרכוש מניות, זאת משום שבניגוד לישראל בה רשאי הדירקטוריון להחליט על רכישת מניות, בהולנד יש צורך בהסמכה של האסיפה הכללית של בעלי המניות".

נציין כי העלייה במחיר המניה החל עוד לפני שהתכנסה האסיפה הכללית, ולכן יתכן שהגורמים לעליית המניה נובעים מהערכות של הסוחרים בשוק כי המניה הגיעה לתחתית בלחץ עדכון המדדים. נזכיר כי חלק מהירידות שהיו במניה לפני כן יוחסו ליציאת החברה מרשימת ת"א 100, באמצע חודש יוני. דבר זה נקבע למעשה בסוף חודש מאי. על פי הערכות של כלכלני פסגות ההיצע שצפוי להירשם במניית קרדן ערב עדכון המדדים צפוי להיות בהיקף של 3.8 מיליון שקל

חובות כבדים

הנפילות בשערה של המניה בשנה האחרונה נבעו מהחששות בשוק כי החברה הנשלטת על ידי יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, עלולה להגיע למצב של הסדר חוב, על רקע ההפסדים הגדולים שרשמו החברות המרכזיות שנשלטות על ידי חברת האחזקות הרשומה בהולנד. נציין בעיקר את הפסדיה של GTC פולין, שנבעו מצניחת שווי נכסי הנדל"ן של החברה במדינות מרכז ומזרח אירופה.

למרות ניסיונותיה של החברה לשדר 'עסקים כרגיל', מצבה הנוכחי והעתידי מטריד מאוד את השוק, כאשר סך התחייבויות של החברה למחזיקי כל סדרות האג"ח מתקרב ל-580 מיליון אירו. בניסיונות לצמצם את ההתחייבויות קרדן ממשיכה בתקופה האחרונה ביישום תוכנית הרכישות החוזרות של בהיקף של 50 מיליון אירו עליה הכריזה בדצמבר. נציין כי לאחרונה רכשה עוד אג"ח מסדרה א' ובו מגיעה החזקתה לכ-16.5% מסך הסדרה בהשקעה כוללת של יותר מ-40 מיליון אירו.

הבכירים נהנים משיפור בתנאים

באסיפה הכללית של החברה שהניהול בה עבר לאחרונה לידיו של מי שהיה החשב הכללי, שוקי אורן, הוגשו הצעות לשינוי בהטבות לבכירי החברה. נזכיר כי בכירי החברה כבשו ב-2011 את ראש טבלת מקבלי השכר הגבוה במשק, ובראשם מנכ"ל GTC פולין.

בין חודש פברואר, אז נחתם עם אורן חוזה ההעסקה, לבין מועד כניסתו לתפקיד במאי, נחלשה מניית החברה בכ-80%. היום אורן פנה בבקשה לדירקטוריון ולאסיפה להתאים את תוכנית האופציות למחיר הנוכחי. זאת בנוסף על שכר בעלות שנתית של כ-1.7 אלף שקל.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  המנהלים שודדים את נכסי החברה בטרם תתרוקן קופתה (ל"ת)
  אזרח מן השורה 09/06/2012 16:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  זו בדיחה שהמניה צונחת והמנכ"ל מבקש לשנות את האופציות
  ניסן 07/06/2012 22:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל הרעיון הוא לתגמל אותו על יצירת ערך למשקיעים, ואת זה הוא ממש לא עשה
  סגור
 • 2.
  החברה נראית רע מאוד (ל"ת)
  תיזהרו 07/06/2012 12:46
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • 1.
  מריצים אותה ואח"כ נקבל שנורקל בפרצוף? (ל"ת)
  arui 07/06/2012 12:40
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור