משרד הדתות חשף כיצד ייראו בנייני הקבורה החדשים - צפו בתמונות

בימים אלו משלימים משרד הדתות וחברה קדישא את הקמתם של שלושה בנייני קבורה בבית העלמין ירקון שכוללים 35,000 מקומות קבורה אשר עשויים לפתור את המצוקה בגוש דן בחמש השנים הקרובות
 |  (3)
(קרדיט: Getty images Israel)
האם נמצא הפתרון למצוקת הקבורה בגוש דן? במשרד הדתות חושפים היום כי בבית העלמין יורקן נמצאים בעיצומם של בניית שלושה בנייני קבורה אשר יספקו כ-35,000 מקומות קבורה. במשרד מעריכים כי עד סוף השנה תושלם הקמתם של המבנים אשר תפתור את מצוקת הקבורה בגוש דן בחמש השנים הקרובות.

מרבית המבנים יהיו בני ארבע קומות והם יבנו בעיצוב מפואר במיוחד, אשר ייתן את כל הכבוד הראוי לנפטרים. ברובם יהיו מעליות ותחונת מידע ממוחשבת שבאמצעותם אפשר יהיה לאתר בקלות את מקום הקבר. בין היתר ישולבו בבניין צמחיה ארץ ישראלית עשירה, תאורה טבעית, ריצוף משולב ועוד. הבניינים החדשים יהיה נגיש באופן מלא לנכים.המבנים שיוקמו ייקראו 'גפן', 'תמר' ו'רימון'. בניין 'גפן' צפוי להכיל 12,545 מקומות קבורה, בניין 'תמר' יכיל 10,901 מקומות קבורה ובניין 'רימון' יכיל 12,020 מקומות. שני הבניינים הראשונים תוכננו על ידי האדריכל טוביה שגיב ואילו על תכנונו של בניין "רימון" הופקד איתן רונאל.

לאחר השלמת ההקמה, יוצעו לבני משפחתות המתים שלוש שיטות קבורה: משפחתית, רמה, וסנהדרין. קבורת רמה הינה קבורה על משטח בטון שנתמכת על ידי עמודים (כמו מרפסת) ומחוברת להר בצידה דבר שיוצר משטחים מדורגים וכך קוברים בכמה קומות של שטחים.

קבורה סנהדרין מתבצעת בתוך אולמות קבורה שנבנו על פי כל כללי ההלכה היהודית. הנפטר מוכנס על ידי מיטה מיוחדת לתוך כוך כדוגמת "קבורת הסנהדרין" שנחשפו בירושלים ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. את המצבה (לוח השיש) מקימים על פתח הכוך.שר הדתות יעקב מרגי אמר היום כי "לעת הזאת הרגענו את המצב אבל אנחנו חייבים להמשיך לאתר קרקעות יעודיות. אנחנו יודעים שלא כל האוכלוסיות במדינה בעד קבורה רוויה ולהם נצטרך להמשיך ולחשוב על מענה ראוי. עוד דבר שנצטרך לתת עליו את הדעת הוא העלויות הגבוהות של קבורה רוויה. מתוך העלות שעומדת על 180-190 מיליון, משרד הדתות יממן 70 מיליון והשאר המימון יגיע מחברה קדישא".

אברהם מנלה, מנהל חברה קדישא תל אביב: "הרחבת בתי העלמין באזור תל אביב היא הפתרון הטוב ביותר וההומאני ביותר לאלו הגרים באזור ולא רוצים להרחיק על מנת לבקר את יקיריהם אשר נפטרו . לא מעט אנשים לא רוצים או לא יכולים לנסוע מרחקים ולכן הפתרון של קבורה רוויה הוא הפתרון האידיאלי"

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ומה עם קבורה חלופית?
  ינון דביר 06/06/2012 14:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מדוע לא מתכננים פתרונות ומקצים שטח לקבורה חלופית?
  סגור
 • 2.
  לשרוף ולהשליך לים .מיליארד הודים לא טועים (ל"ת)
  ה' 05/06/2012 17:13
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • 1.
  לחזור לשיטת מערות קבורה !!!! מסורתי וחסכוני .
  רק אהבה 05/06/2012 15:27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מדוע לא חוזרים לשיטת מערות הקבורה עם אבן הגולל . זו הקבורה היהודית האמיתית והנכונה . בחדר אחד נקברים בתהליך מאות !!!! לשם מה הביזבוז הזה בשטח ? רק למען רוחיהם של הקברנים ??? מערות קבורה הן הקבורה היהודית האמיתית החסכונית וההגיונית רק ללא שחיתות רק אהבה
  סגור