ה.הרכש מצד האצ'יסון: "זו דילמת האסיר - הסכמה לתספורת או פיצוץ העסקה"

בינתיים בבורסה: חלק מסדרות האג"ח של סקיילקס עוברות את מחירי הצעת הרכש. קובי שגב: "כל העסקה בידיים של מחזיקי אג"ח סאני"
 |  (12)
באמת 69% מהפארי?
חברת סאני תקשורת +0.24% סאני תקשורת 213.1 +0.24% סאני תקשורת בסיס:212.6 פתיחה:212.6 גבוה:213.5 נמוך:210.3 תמורה:303,682 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: של אילן בן דב הודיעה היום (ג') כי אחד התנאים המתלים לעסקת מכירת השליטה בחברה להאצ'יסון הוא השלמת הצעת רכש ל"לפחות 50% מיתרת הערך הנקוב של כל סדרות אגרות החוב שבמחזור שאינן המירות למניות במחיר ממוצע משוקלל של כ- 69% מערך הפארי של כלל האיגרות".

מחירי הצעת הרכש לאג"ח סקיילקס
משקיעים שקיבלו את הודעת החברה לבורסה היו עלולים להניח בטעות שמדובר בהצעת רכש אחידה לכל אחת מהסדרות, אך למעשה כל אחת מהסדרות תירכש במחיר אחר שבסופו של דבר ייתן שקלול ממוצע של 69% מהפארי. בהודעה שהוציאה האצ'יסון היום הודגש, כי מחיר הרכישה לכל אחת מהסדרות יהיה גבוה ב-9 אגורות משערי הנעילה של אגרות החוב ביום המסחר האחרון. תוצאת הבלבול היא שעם פתיחת המסחר בניירות היו אגרות חוב שזינקו אל מעל המחירים בהם יבוצעו הצעות הרכש - כגון סדרה ט' וז'.

נקודה נוספת שיש להדגיש היא כי מדובר בלפחות 50% מהיקף הסדרות. כלומר מבחינתה של האצ'יסון היענות של 90% תהיה טובה הרבה יותר מ-50% שכן היא תוביל לצניחה בעלויות המימון של החברה.

"המשקיעים מתמודדים עם דילמת האסיר. התנאי המתלה לעסקה הוא היענות של לפחות 50%, אך בפועל, כל משקיע בודד אומר לעצמו שהרווח אותו ישיג יהיה גדול יותר במידה ולא יענה לעסקה וימשיך להחזיק באג"ח לטווח ארוך", אמר בשיחה עם Bizportal קובי שגב, מנכ"ל יובנק קרנות נאמנות בהתייחס להצעת הרכש המתגבשת. "במקרה כזה, הוא יקבל חברה יציבה יותר עם פריסת חוב עדיפה יותר. אך מה יקרה אם כל אחד יחשוב ככה? אז לא תהיה היענות של 50% והעסקה תתפרק ובעלי האג"ח של סקיילקס ימצאו את עצמם במצב דומה לשל היום ואולי אף גרוע יותר".

במצב כזה, לדברי שגב, מחזיקי האג"ח עם הביטחונות (סדרות א', ב', ג', וסדרה ו') יקבלו רק בין 32-41 אגורות בשווי במניות פרטנר והסבירות לירידת ערך ההשקעה שלהם תעלה, כיוון שהשוק יוצף במניות פרטנר מה שילחץ את מחיר המניה עוד יותר מטה ויפגע להם בשווי. הסדרות שאין להם ביטחונות יהיו במצב גרוע יותר.

"למעשה האצ'יסון פתחו את המספרה ומציעים לכולם לבצע תספורת וולונטרית. העסקה מייתרת את הדיוניים עם נציגויות מחזיקי האג"ח. אומרים לך, רוצה - בוא תסתפר. לא רוצה - תישאר בין כלום. יש פה תרגיל שבסופו של דבר יוביל להערכתי להיענות גדולה יותר מ-50% להצעת הרכש", מסביר שגב.

"מבחינת בן דב, אין דבר כזה להסכים או לא להסכים לעסקה. תוך מספר ימים הוא היה מאבד את סאני ובעלי האג"ח של סקיילקס היו מוצאים את עצמם מדברים עם בעלי האג"ח של סאני במקרה הטוב ועם עצמם במקרה הרע (שהם מחזיקים בשני הניירות - א.א.)".

להערכת, יובנק, בעלי האג"ח של סאני נמצאים כיום במצב הטוב ביותר. "בעסקה הנוכחית בעלי האג"ח של סאני יכולים ללחוץ את בן דב לשלם להם את מלוא המחיר של האג"ח ללא כל תספורת. במידה ויסרב, הם יכולים לפוצץ לו את העסקה. תזכור שכל המניות של סקיילקס משועבדות לסאני ואם הוא לא יסכים, תוך שבועיים-שלושה, יוכלו לדרוש פרעון מיידי ולקחת לו את החברה. במצב כזה, אילן בן דב ילך הביתה. בעלי האג"ח יבואו להאצ'יסון ויסגרו את העסקה לבד. כרגע כל העסקה נמצאת בידיים של מחזיקי האג"ח של סאני".
תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  שכחת לציין שאם אין עסקה נאטצון מקבלת 15% מהחוב כלפיה
  איתי אנצל 05/06/2012 20:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כלומר מפסידה כ 250 מיליון דולר בדיוק כפול ממה שעולה לה לרכוש את פרטנר
  סגור
 • 8.
  שום דילמת אסיר, העסקא כדאית לבן דב והסינים לא לבעלי הא
  c60590 05/06/2012 16:30
  הגב לתגובה זו
  3 0
  האגח הכיצד ניתן לשלם הון עבור מניות ולספר קצוצ בעלי אגח כמדומני נפלו על הראש הכסף המשולם שייועד לתשלום חובות ולא לחילוץ בן דב שיקנה בעזרתו בנזיד עדשים את סמסונג
  סגור
 • 7.
  לכותב,דרושה תגובתך. מאיפה הנתונים?רשום ממוצע 79% מהפארי (ל"ת)
  אגחיסט 05/06/2012 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 6.
  העסקה תיפול. בדילמת האסיר תמיד מלשינים.
  lepxii 05/06/2012 13:24
  הגב לתגובה זו
  3 3
  קודם כל - בדילמת האסיר תמיד עדיף להלשין. או במקרה זה - להיות holdout. ולכן כיוון שכולם חושבים באופן אינטרסנטי, ההצעה הכביכול "נדיבה" לא תתקבל. בנוסף - יש בעיות עם - בעלי מיעוט בסקיילקס (שאולי מוכרים את סמסונג בזול, ובתנאים פחות טובים מבן דב). בעלי אג"ח בסאני שמעדיפים את המזומן, ללא קניית סמסונג, ושיש להם עילה לפרעון מיידי. ואולי בעלי מניות בסאני שחושבים שקונים את סמסונג ביוקר. הסיכוי שכולם יאשרו, קלוש ביותר. מבחינת עניינית - ה"סוכרייה" של בן דב והאציסון גדולה מידי. החברה בדרך של פירוק כזה או אחר, וניתן לקבל יותר - בטח במישור של בעלי אג"ח של סקיילקס.
  סגור
 • העיסקה תאושר על ידי המוסדיים
  המוסדיים יעבירו העיס 06/06/2012 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הם מחזיקים גם בסאני ולפיכך התספורת תראה להם פחות נוראית. מחזיקי אגח סקיילקס יחטפו תספורת רצחנית (הסדרות הלא מובטחות) בעידוד המוסדיים. הם מחזיקים יותר בסדרות המובטחות.תרגיל מארץ התרגילים על חשבון הציבור.
  סגור
 • 5.
  כותב הכתבה חובבן
  אבי 05/06/2012 13:13
  הגב לתגובה זו
  1 3
  מחיר איגרות החוב של סקיילקס סדרות ז' ח' וט' לפי 69% מהפארי עומד על כ -70 אגורות ולא כפי שרושם אריאל אטיאס
  סגור
 • 4.
  בן דב יוותר על החלקים שלו בסקיילקס וסאני בתמור לחוב הוא
  בנטוב 05/06/2012 13:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  צריך לקחת אחריות אישית כמו שידע לקחת דיודנדים תיכף עים קבלת החברה לידיו יש מצב שתמיד אפשר לידפוק את הקטנים שכל רצונם הייה ליזכות הריבית סבירה לכספם
  סגור
 • 3.
  מה אתה רוצה?
  אלעד 05/06/2012 13:09
  הגב לתגובה זו
  3 6
  69% מהפארי? איך הגעת למחירים האלה?!? 69% מהפארי אומר שאם החברה הייתה נסחרת לפי הריבית הנקובה שלה כמה האג"ח היה שווה היום. מכיוון שערך אגח מונפק הוא 1 ש"ח, מחיר הצעת הרכש הוא 69 אגורות לכל הפחות, שלא נדבר על הצמדות ותוספת ריבית שנצברה. חוץ מזה למיטב הבנתי מדובר בהצעת רכש רק לסדרות שלא מגובות במניות כלומר סדרות ז-ט (לא בטוח אם יש עוד). בכל מקרה לפני שאתה כותב כתבה אל תהיה חובבן ותבין מה אתה כותב
  סגור
 • לא רק שהכתב צודק הוא גם תותח
  ירון 05/06/2012 18:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תעקבו מקרוב אחר כל הידיעות שלו הבחור יודע על מה הוא מדבר. ולגופו של עניין - תסתכלו בטבלה מדובר ב9 אגורות מעל שער הסגירה ושום 70 אגורות לכל סדרה. שלא יעבדו עליכם. לא סתם השוק היום תיאם את השערים של האגרות לשערי הצעת הרכש ולא מעבר
  סגור
 • צודק
  bafomet 05/06/2012 15:00
  הגב לתגובה זו
  1 1
  גם אני לא הבנתי מאיפה הוא הביא את הציוץ של האצ'יסון לגבי 9 אגורות. חיפשתי גם באתרים בחול ולא מצאתי. ספקולנט שמנסה להגביל את העליות !!!
  סגור
 • 2.
  בן דוב לכלא!!, בן דוב גונב כסף באיצטלה של הסדר חוב.
  דן 05/06/2012 13:03
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אם אתה גונב בקבוק בושם מהסופרפארם אתה יכול למצוא עצמך בכלא , אז למה כשאתה גונב מאות מילונים מהפנסיה לא תמצא עצמך בכלא(ולא משנה לצורך העניין שעונש הכלא לא יחזיר הכסף)?? יידע כל איש עסקים בבואו לעשות עסקת מינוף על חשבונינו , שאם הכסף לא יוחזרו במלואו(ערך הפארי) ימצא עצמו בכלא!!
  סגור
 • 1.
  אם בעלי איגרות החוב לא יסכימו
  MANO1963 05/06/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  8 0
  הם פשוט ילאימו את החברה החברה תעבור לבעלי החוב בעלי החוב יוותרו על 50 אחוז מהחוב לחברה החדשה וכך תפטר הבעיה לו הייתי בעל איגרות חוב לא הייתי מוותר על אגורה אחת!!!!! דיי לגניבות ברשיון משקונה איגרת חוב לא חייב לקחת סיכון כמי שקונה מנייות לצערי מתייחסים לבעלי איגרות החוב כספקולנטים צאפטר 11 זה משצריך לקרא אם החברה לא תשלם ריבית לבעלי החוב
  סגור