פולכרום של מעין ונצ'רס סוגרת סיבוב השקעה של 3 מיליון דולר

זאת לפי שווי לפולכרום של 8.5 מיליון דולר. גיא רוזן, יו"ר מעין ונצ'רס: "מעיד כאלף עדים על בשלות החברות ופוטנציאל הצפת הערך הגדול שגופי ההשקעה השונים מזהים בהן". קרנות מקוריאה ומאוסטרליה ישקיעו 700 א' ד'
 | 
הסכם נוסף
{מעין ונצרס} הודיעה היום א' כי חברת פולכרום המוחזקת בכ-22.7% ועוסקת בהשבחת חומרים מרוכבים באמצעות ננו טכנולוגיה חדשנית, חתמה על הסכם עם שתי קרנות זרות, על השקעה של 700 אלף דולר לפי שווי של 8.5 מיליון דולר אחרי הכסף, המהווה עליית ערך של קרוב ל - 100% תוך פחות משנתיים וקרוב ל- 400% תוך פחות מחמש שנים.

הגיוס הנוכחי משלים את סבב ההשקעה השני של החברה בהיקף כולל של כ-3 מיליון דולר. המשקיעות הינן קרן L&S, קרן השקעות קוריאנית, שממשלת קוריאה בין המשקיעות בה, המשקיעה בחברות טכנולוגיה בתחילת דרכן וקרן בבעלות Albany Capital של משפחת אלטר מאוסטרליה.

הטכנולוגיה של פולכרום, המבוססת על תגליות של פרופ' עודד שוסייב ופרופ' אריה אלטמן, משפרת את ביצועי החלקים הנבנים מחומרים מרוכבים לשימוש בתעשייה, תעופה וחלל, תעשיית הבניין, תחבורה וים, אנרגיה ירוקה (קלין-טק) ושוק מוצרי הספורט. שוק החומרים המרוכבים מוערך היום ב- 21 מיליארד דולר.

גיא רוזן, יו"ר מעין ונצ'רס: "הצטרפותם של שני גופים בינלאומיים מובילים כמשקיעים בחברת פולכרום, מהווה עדות ניצחת לעניין העצום שמעוררת הטכנולוגיה המהפכנית שפיתחה החברה, בכל רחבי העולם. זהו הגיוס החיצוני החמישי בחברות מעיין מתחילת השנה, דבר המעיד כאלף עדים על בשלות החברות ופוטנציאל הצפת הערך הגדול שגופי ההשקעה השונים מזהים בהן".

אביעד פרידמן, יו"ר פולכרום: "הטכנולוגיה הייחודית של פולכרום אשר פותחה על ידי צוות מדענים הכולל את פרופ' עודד שוסייב, פרופ' אריה אלטמן, ד"ר אמנון וולף וד"ר יצחק שליו, מעוררת עניין רב בקרב חברות תעשיה רבות. כמו כן זוכה החברה לעניין רב מצד משקיעים אשר זיהו את הערך והפוטנציאל הכלכלי הטמון בחברה. יתרון מרכזי בהשקעה של קרן L&S נובע מיכולתה לקדם במהירות את החדשנות של פולכרום ומיסחורה באמצעות חברות תעשיה קוריאניות".

נמרוד ליטבק, מנכ"ל פולכרום: "אנו צופים כי בעתיד, כל רכיב מחומרים מרוכבים שיבנה בעולם, יכלול את הטכנולוגיה המהפכנית של החברה. השימוש בטכנולוגיה של פולכרום מביא לשיפור כה גדול בתכונות המכאניות של הרכיבים, והעלות כל כך נמוכה, שזה פשוט מחויב המציאות. כבר היום אנו נמצאים בקשר עם חברות רב לאומיות, המוכרות במיליארדי דולרים, לקוחות אשר מחפשים פתרונות שרק הטכנולוגיה של פולכרום יכולה לספק להם. לאחר פיילוט מוצלח של יכולת ייצור תעשייתית, אנו נערכים לקראת שלב המכירות".

ג'ייסון לי, מנהל בקרן L&S, המיוצגת על ידי בית ההשקעות Yonaco : "לפני מספר חודשים השתתפנו בכנס קוריאה השנתי בישראל והוקסמנו מחברות ישראליות חדשניות רבות, ואנו מאמינים שישנו פוטנציאל רב לשיתופי פעולה בין חברות קוראניות וחברות טכנולוגיה ישראליות. לאחר שבחנו מגוון חברות החלטנו שההשקעה הראשונה שלנו תהיה בפולכרום לאור הטכנולוגיה הייחודית והיותה מודל מצוין לשיתוף פעולה בין המדינות במגוון תעשיות. אנו ממשיכים לפעול ביחד עם השותף העסקי שלנו בישראל, קבוצת Yonaco, להשקעות נוספות בישראל".

רו"ח איציק יונה, מנכ"ל ומייסד בית ההשקעות Yonaco: " זהו יום חג ליחסים הכלכליים של קוריאה וישראל עם השקעה ראשונה מזה שנים של קרן הון סיכון קוריאנית בחברת טכנולוגיה ישראלית. הערך המוסף של ההשקעה בא לביטוי עם יציאת הנהלת פולכרום לסבב פגישות בתעשיות העילית של קוריאה, ביוזמת L&S ".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה