סאנפלאואר הרוויחה 4 מ' ש' ב-Q1; "ניכנס השנה לאנרגיית הרוח"

חברת האנרגיה המתחדשת רשמה הכנסות של 23.9 מיליון שקל ברבעון הראשון. חודשי הקיץ המאופיינים בקצב הפקה גבוה של אנרגיה סולארית צפויים להיות חיוביים גם כן עבור החברה
 | 
גג סולארי
חברת סאנפלאואר 0% סאנפלאואר 654.8 0% סאנפלאואר בסיס:654.8 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הפועלת בתחום האנרגיה המתחדשת פרסמה היום דו"ח כספי חזק לרבעון הראשון של השנה. סאנפלאואר המנוהלת על ידי אורלי כירם פועלת בתחום האנרגיה הסולארית באיטליה, ספרד וישראל. כמו כן, בבעלות החברה מספר נכסי נדל"ן.

ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-23.9 מיליון שקל. ההכנסות מתחום האנרגיה המתחדשת תרמו את עיקר ההכנסות והסתכמו ב-21.9 מיליון שקל, זאת לעומת 7.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה במכירות נבעה מגידול בנפח הפעילות של החברה באיטליה וספרד בשנה החולפת.

תחום האנרגיה המתחדשת מתאפיין בעונתיות. מרבית ההכנסות ממכירת חשמל סולארי נצברות ברבעון השני של השנה המאופיינים בחודשי הקיץ החמים שבהם יכולת הפקת האנרגיה היא הגבוהה ביותר.

בעקבות הזינוק בהכנסות, הצליחה סאנפלאואר לסגור את הרבעון הראשון עם רווח של 4 מיליון שקל. ברבעון המקביל נרשם הפסד של כ-10 מיליון שקל, זאת בעקבות ירידת ערך ההשקעה בספרד (אשר בוטלה בהמשך השנה).

במהלך הרבעון הראשון רשמה החברה FFO של 11 מיליון שקל, זאת לעומת FFO שלילי של 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של החברה ברבעון הראשון הסתכם ב-16.7 מיליון שקל, זאת לעומת 6.3 מיליון שקל אשתקד.

אורלי כירם, מנכ"ל סאנפלאואר אמרה: "הרחבת פעילות האנרגיה המתחדשת הוכיחה את עצמה ואנו קוצרים את פירות ההשקעה שלנו מהשנים האחרונות. פתחנו את שנת 2012 עם גידול משמעותי בהכנסות הנובע מהרכישות שביצענו בשנה החולפת באיטליה ובישראל וברבעון זה נרשמו לראשונה הכנסות במלואן מכל 24 המגה וואט שבבעלות החברה באיטליה. ב-2012 נמשיך להתמקד בהרחבת הפעילות בתחום הסולארי ואנו צופים כניסה ראשונה גם לתחום אנרגיית הרוח".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה