קרדן ישראל הפסידה 107 מיליון שקל ברבעון הראשון

עיקר ההפסד נובע משינוי מניית קרדן אן.וי והפסד של כ-52 מיליון שקל מהפרשה לירדת ערך בגין קרדן רכב
 | 
מפסידה ברוב החזיתות
חברת {קרדן ישראל} מסכמת את הרבעון הראשון של 2012 עם הפסד המיוחס לבעלי מניותיה בסך של כ-107 מיליון שקל הנובע בעיקר מהפסד בסך של כ-33 מיליון שקל משינוי בשער מניית קרדן אן.וי +2.06% קרדן אן.וי 34.6 +2.06% קרדן אן.וי בסיס:33.9 פתיחה:33.9 גבוה:36 נמוך:34.1 תמורה:25,933 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: והפסד בסך של כ-52 מיליון שקל מהפרשה לירידת ערך בגין קרדן רכב.

קרדן ישראל הינה חברת החזקות הפועלת בחמישה מגזרי פעילות: מכירת רכב, ליסינג תפעולי והשכרת רכב לזמן קצר, נדל"ן ייזום, נדל"ן ביצוע עבודות, תקשורת וטכנולוגיות.

סך נכסי החברה במאוחד הסתכם ברבעון הראשון בכ- 2.2 מיליארד שקל. הכנסות החברה במאוחד הסתכמו בכ- 16 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם בכ- 162 מיליון שקל.

מגזר הרכב תרם בתקופה המדווחת רווח בסך של כמיליון שקל לעומת רווח בסך של כ-14 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מחזור המכירות של UMI הסתכם ברבעון הראשון 2012 בכ-484 מיליון שקל לעומת סך של כ-698 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיעור הרווח הגולמי בתקופה המדווחת היה כ-12.6% ובתקופה המקבילה אשתקד כ-15.8%. הקיטון ברווחיות הגולמית ברבעון הנוכחי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד נובע בעיקר מפעולות שנקטה UMI על מנת להקטין את המלאי העודף בו החזיקה (נכון למועד פרסום הדוח, רמת המלאי של UMI מתקרבת לרמה השוטפת), מהתחזקות שער החליפין של הדולר אשר משפיעה על עלות רכישת הרכבים וכן בשל תמהיל רכבים שונה. בתקופה המדווחת מסרה UMI 2,887 כלי רכב לעומת 4,898 כלי רכב בתקופה המקבילה אשתקד.

מגזר הליסינג התפעולי והשכרת הרכב לזמן קצר הציג בתקופה המדווחת הפסד של כ-55 מיליון שקל, כשמתוכו כ- 52 מיליון שקל בגין הפרשה לירידת ערך והיתרה משחיקה במחירי המכירה של כלי הרכב המשומשים וכן משחיקה במחירי ההשכרה הנובעת מהתחרות הגבוהה בענף. על תוצאות מגזר זה משפיעות גם הוצאות הפחתת עודפי עלות שנוצרו ברכישת ההשקעה.

מגזר ייזום הנדל"ן תרם בתקופה המדווחת הפסד בסך של כ-3 מיליון שקל, לעומת רווח של כ- 10 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. תוצאות מגזר זה מושפעות בעיקר מעיתוי בהכרה בהכנסה ממכירת דירות ושטחי משרדים שנמכרו, בהתאם למועדי המסירה של הדירות ושטחי המשרדים. נכון ליום 31 במרס 2012 הייתה קרדן נדל"ן מעורבת במכירה של 661 יחידות דיור שנמכרו וטרם נמסרו ולא הוכרה הכנסה בגינן. חלקה של קרדן נדל"ן עמד על כ-486 יחידות דיור. מסירת הדירות האלו צפויה להניב לקרדן נדל"ן בסך של 93 מיליון ש"ח בשנים 2012-2014.

תוצאות מגזר זה מושפעות גם משערוך נדל"ן להשקעה. ברבעון המקביל אשתקד רשם מגזר זה רווח בסך של כ-18 מיליון שקל משערוך נדל"ן להשקעה. הכנסות קרדן נדל"ן מהשכרת נכסים גדלו בתקופה המדווחת מכ-2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד לכ-2.3 מיליון שקל כתוצאה מאכלוס שטחים בשלב ב' בבית קרדן.

מגזר התקשורת והטכנולוגיות תרם בתקופה המדווחת הפסד של כ-6 מיליון שקל לעומת הפסד בסך של כ- 13.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד נובע ברובו מהוצאות מימון בסך של כ- 4.7 מיליון שקל, הקשורות להלוואה צמודת מדד ונושאת מקרדן ישראל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה