אלון הרבוע הכחול סגרה רבעון חלש עם רווח של 2.8 מיליון שקל

ההכנסות של החברה עלו מעט והסתכמו ב-3.18 מיליארד שקל. הרווח התפעולי של החברה נשחק ב-61% ל-35.6 מיליון שקל
 |  (2)
דודי ויסמן
חברת {אלון רבוע כחול} פרסמה היום (ג') דו"ח כספי חלש לרבעון הראשון של השנה. ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של השנה עלו מעט והסתכמו ב-3.18 מיליארד שקל, אך הרווח הנקי של הקבוצה נחתך והסתכם ב-2.8 מיליון שקל בלבד.

אלון הרבוע הכחול פועלת במספר פעילויות: תחום הסופרמרקטים, תחום מתחמי התדלוק, ותחום הנדל"ן. כמו כן, ברבעון השני של השנה השיקה החברה את פעילות הסלולר שלה תחת המותג "YouPhone".

ההכנסות של החברה (בניכוי היטלים) הסתכמו כאמור ב-3.18 מיליארד שקל. פעילות הסופרמרקטים שמרה על יציבות ברמה של 1.63 מיליארד שקל. החברה רשמה צניחה של 2.6% במכירות סניפים זהים, זאת על רקע התגברות התחרות ופתיחת שטחי מסחר. הירידה קוזזה בחלקה כתוצאה מפתיחת 9 סניפים מתחילת הרבעון הראשון של 2011.

תחום מתחמי התדלוק והמסחר תרמו 1.43 מיליארד שקל ברבעון הראשון, עלייה של 14.5% ביחס לרבעון המקביל. עיקר הצמיחה נבעה מצמיחה במחיר הדלקים ומהעלייה במכירת חנויות הנוחות של הרשת.

במהלך הרבעון הראשון נשחקה הרווחיות התפעולית של החברה - וזו הסתכמה ב-35.6 מיליון שקל, צניחה של 61% ביחס לרבעון המקביל. הקיטון ברווח נבע מהתגברות התחרות בתחום הסופרמרקטים, הקיטון במרווח השיווק וגידול בהוצאות המכירה וההנהלה בתחום הסופרמרקטים.

חשוב לציין, ביחס לרבעון הרביעי של השנה רשמה החברה שיפור. החברה עברה מהפך מהפסד של 28 מיליון שקל ברבעון הרביעי של השנה והציגה (כולל נדל"ן) של 4.7 מיליון שקל. לדברי דודי ויסמן: "דור אלון הוכיחה שוב שהיא החברה הטובה והמובילה בענף".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שימשיך לעבוד בשבת ויפסיד את כל כספו
  איל מהדב 30/05/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלון תהיה החברה לדוגמא שעבדה בשבת והפסידה את כספה. לא למדו מחברת התעופה אל-על. שעבדה בשבת הפסידה, ושהפסיקה לעבוד בשבת הרוויחה. הדתיים והגמלאים לא קונים ממגה
  סגור
 • 1.
  תפסיק לעבוד בשבת זה רק מזיק לך (ל"ת)
  לעדי 29/05/2012 14:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור