נץ בונדס השלימה את רכישת השליטה במנדלסון ב-80 מיליון שקל

לצורך השלמת העסקה קרן אוריגו העמידה מימון בהיקף של 40 מיליון שקל, מתוכם 25 מיליון שקל יוקצו לטובת הסדר החוב של קמן, חברת האם של מנדלסון ו- 15 מיליון שקל לטובת צרכיי מנדלסון
 | 
מבצע הצלה
חברת האחזקות {נץ בונד'ס}, ושותפים נוספים, יחד עם קרן אוריגו, השלימה היום (ד') את רכישת השליטה (52.4%) בחברת ישראל מנדלסון מקבוצת {קמן אחזקות} העוסקת בתחום התשתיות, גז והולכת זורמים.

הרכישה תתבצע בהיקף של 80 מליון שקל: כ-65 מיליון שקל עבור רכישת השליטה, המשקפים למנדלסון שווי של כ-124 מיליון שקל והעמדת הלוואה של 15 מיליון שקל למנדלסון, הדרושים לצורך פעילותה.

נץ בונדס תנהל את ההשקעה, באמצעות רונקו קפיטל, עבור השותפים ותחזיק ישירות בכ-18.2% ממנדלסון. את העסקה מטעם אוריגו הובילו דייב גל, שותף מנהל בקרן, וניר דרור, מנהל ההשקעות בקרן.

במסגרת העסקה תעמיד קרן המנוף אוריגו מימון כולל בהיקף של 40 מיליון שקל, כ- 15 מיליון שקל יועברו לישראל מנדלסון לצורך חיזוק כושר ההחזר של החברה ופיתוח עסקי וסך של 25 מיליון שקל יועברו לקבוצת קמן כחלק מהמקורות במסגרת מתווה הסדר החוב של קמן. בנוסף, הקרן תעמיד מסגרת אשראי בהיקף של 5 מיליון שקל למשך כשנתיים, לצורך השקעה נוספת בחברת מנדלסון ישראל במסגרת שקיימת בעסקת הרכישה מול קמן. העסקה כוללת מנגנוני השתתפות ברווחי מנדלסון.

צבי איציק, מנכ"ל נץ בונדס, אמר עם השלמת העסקה: "אנו עוקבים מזה זמן אחר מנדלסון ומשוכנעים בפוטנציאל הגלום בה. מדובר בהשקעה אסטרטגית מבחינתנו ואני משוכנע שכניסתנו לחברה תסייע רבות לפעילותה של מנדלסון. השקעתה של נץ בונדס במנדלסון משקפת את צפיות החברה כי השלב הבא בהתפתחות תעשיית הגז בישראל צפוי להיות בתחום ההולכה ורצון החברה לקחת חלק בפעילות זו. שיתופה של אוריגו תרם רבות להצלחתה ואנו גאים על שילובה בעסקה".

לדברי גבי טרבלסי, מנכ"ל קרן אוריגו, העסקה מאפשרת לאוריגו לממש את מדיניות הביזור הענפי של הקרן: "באמצעות העסקה אוריגו תהיה חשופה לענף התשתיות, שכן מנדלסון מהווה שחקנית מרכזית בתחום הובלת הזורמים בשוק הישראלי עם שורה ארוכה של לקוחות ותיקים, וגם נהנית מפעילות עסקית בארה"ב."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה