בנק ישראל: יתרת החוב לדיור עמדה בסוף מארס על 261 מיליארד שקל

מנגד, יתרת החוב של המגזר העסקי קטנה בחודש מארס בכ-6 מיליארד שקל בעקבות פירעון חוב של כ-3 מיליארד שקל
 | 
(צילום: Getty images Israel)
יתרת החוב של המגזר העסקי קטנה בחודש מארס בכ-6 מיליארד שקל (0.7%-) לרמה של כ-777 מיליארד שקל ויתרת החוב של משקי הבית גדלה בכ-0.7% ועמדה בסוף החודש על כ-367 מיליארד שקל, כך עולה מנתוני התפתחות החוב במשק לחודשים מארס-אפריל 2012.

הירידה ביתרת החוב של המגזר העסקי נבעה מפירעון חוב נטו של כ-3 מיליארד שקל, בעיקר עקב פירעון הלוואות מהבנקים. יתר הירידה ביתרת החוב נבעה מהשפעת שער החליפין של השקל מול הדולר בשיעור של כ-1.4%, שהביא לירידה בשווי השקלי של החוב במט"ח. בחודש אפריל הנפיק המגזר העסקי (ללא בנקים וביטוח) בשווי של כ-3.1 מיליארד שקל, מזה 1.5 מיליארד שקל באמצעות אג"ח לא סחיר של חברה גדולה. ממוצע ההנפקות החודשי מתחילת השנה עומד על כ-2.3 מיליארד שקל.

יתרת החוב של משקי הבית עמדה בחודש מארס על סך של כ-367 מיליארד שקל. יתרת החוב לדיור מסך החוב של משקי הבית גדלה ב-0.8 מיליארד שקל (0.3%) ועמדה בסוף מארס על כ-261 מיליארד שקל. מתחילת השנה גדלה יתרת החוב לדיור ב-2.5 מיליארדי ש"ח (1%).

יצויין כי בחודש אפריל הסתכמו ביצועי המשכנתאות (נטילות של משכנתאות) בכ-3 מיליארד שקל, נמוך מהביצועים בחודש מארס אך דומה לממוצע ביצועי המשכנתאות החודשי בחצי השנה האחרונה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה