יאיר סרוסי: "חולשת המשק הספרדי - אבן הדומינו הגדול ביותר"

יו"ר בנק הפועלים שהשתתף היום בוועידת הנגב אמר כי "גם אצלנו נראים סימני האטה בצמיחה, חלקם כתוצאה מהיחלשות היצוא, וחלקם, כפי הנראה, מבלימה חזקה מדי של קטר המשק הישראלי"
 |  (2)
יאיר סרוסי
יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים, השתתף היום בוועידת הנגב והתייחס לסיטואציה הכלכלית בישראל כמו גם בעולם. "בעוד שעיני העולם נשואות כרגע ליוון ולשאלת יכולתה להמשיך כחברה בגוש היורו, אבן הדומינו הגדולה יותר, והמסוכנת לכלכלה הגלובלית לאין ערוך, היא חולשתו המתגברת של המשק הספרדי."

סרוסי המשיך ואמר בעניין ספרד כי "באחרונה אנו רואים את עליית המרווח על מדינה הספרדי, אשר מבטאת את הקשיים ביכולת הממשלה הספרדית לשנות את הכיוון ולהבריא את המשק. גודלה של כלכלת ספרד וגודל החובות הספרדיים הנמצאים על המאזנים של בנקים אירופים, הופכים מדינה זו לאבן דומינו עקרונית ביותר בכלכלת היורו".

לדברי יו"ר בנק הפועלים, בישראל תמונת המאקרו חיובית יותר ועם זאת אמר כי "גם אצלנו נראים סימני האטה בצמיחה, חלקם כתוצאה מהיחלשות היצוא, וחלקם, כפי הנראה, מבלימה חזקה מדי של קטר המשק הישראלי. הלחצים במשק הישראלי באים לידי ביטוי גם בתהליכי הורדת מינוף של החברות הגדולות והבנקים."

"המשק הישראלי צומח בקצב של כ-3% בשנת 2012 בדיוק בהתאם לתחזיות של בנק הפועלים. זו האטה משמעותית מקצב הצמיחה של שנת 2011, ומכל מקום נמוך בהרבה מפוטנציאל הצמיחה של ישראל, שמוערך לפחות בכ-4.5% לשנה. ההאטה בצמיחה במשק הישראלי באה לידי ביטוי בקיטון בהכנסות המדינה ומאידך בגידול בגרעון התקציבי. מציאות זו מחייבת את הממשלה בצמצום הוצאות וקיצוצי תקציב. לכן, כאמור, יש חשיבות רבה בעידוד הובלת הצמיחה על ידי הסקטור הפרטי".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תת רמה דפקטים
  תלמדו עברית 22/05/2012 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבן דומינו --גדולה ------------
  סגור
 • 1.
  הפתרון בספרד שברסה וריאל ימכרו את מסי ורונלדו (ל"ת)
  דון קישוט 22/05/2012 13:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור