מה מסתתר בתוך הסכם הגיוס עליו הודיעה חברת פאנגאיה נדל"ן?

חברת הנדל"ן של אסף טוכמאיר וברק רוזן הודיעה על גיוס של 10 מיליון שקל בפרמיה של 36%. בתוך הדיווח מעדכנת החברה כי היא קרובה למימוש קרקע חקלאית ב-40 מיליון שקל
 |  (2)
(צילום: אופק צילומי אוויר)
בתקופה הנוכחית, המשקיעים בשוק ההון מעדיפים שלא להתעסק עם מניות היתר. הסחירות הדלה, לצד המשבר החריף בשווקים עלול להקשות על הסוחרים למכור את החזקתותיהם. ולמרות האמור, מניות היתר מספקות למשקיעים חדשות מעניינות וחשובות - שלעתים מסתתרות בתוך הדיווחים השוטפים לבורסה.

חברת ישראל קנדה +0.07% ישראל קנדה 408.5 +0.07% ישראל קנדה בסיס:408.2 פתיחה:413.5 גבוה:413.5 נמוך:408 תמורה:156,761 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת אסף טוכמאיר וברק רוזן דיווחה היום שחתמה על הסכם לגיוס 10 מיליון שקל בהקצאה פרטית משני משקיעים. הגיוס יתבצע לפי מחיר של שקל למניה, אפסייד של 36% על מחיר השוק. העסקה מצטרפת להקצאה נוספת שביצעה החברה לפני כחודש שבמסגרתה גייסה 15 מיליון שקל. חברת פאנגאיה נדל"ן פועלת בתחום ייזום הנדל"ן. כמו כן בבעלותה של החברה מספר קרקעות נדל"ן.

מדיווח ההקצאה של החברה כי חברת הנדל"ן של טוכמאיר ורוזן קרובה מאוד למימוש של 162 דונם המוחזקים על ידי חברת הבת 'הצלחת השרון', זאת בתמורה לסך 40.5 מיליון שקל. מדובר בחלק מתוך סך הנכסים שבבעלות חברת הבת בשטח של 237 דונם. מדובר בקרקע חקלאית הנמצאת באזור המושבים קדימה וצורן עם פוטנציאל הפשרה אשר נרכשו מידי חברת בזק לפני מספר שנים.

מה שמעניין בעסקה הוא שהניצעים בעסקה שיזרימו לקופת פאנגאיה את אותם 10 מיליון שקל הם אלו המחזיקים בזכויות בקרקע, וכעת הופכים להיות שותפים של פאנגאיה בחברה כבעלי מניות כאשר הנכס בפועל ייצא החוצה מן החברה. בחברה מציינים כי ההסכמים האלו כפופים לאישור דירקטוריון פאנגאיה וחתימה של חברת הבת 'הצלחת השרון' על הסכמי המכר. לא ברור האם פאנגאיה תרשום רווח הון לאחר השלמת העסקה.

מה שמעניין הוא שאם ייחתם הסכם מכר לקרקע בהתאם לדיווח, מי שעשוי להרגיש בנוח הם מחזיקי איגרות החוב של החברה מסדרה ג' שנסחרות בתשואה לפידיון של 13% ויתרת הקרן מסתכמת ב-52 מיליון שקל. כנגד ההנפקה נרשם שעבוד על מניות חברת 'הצלחת השרון' המחזיקה בקרקע.

איגרות החוב מסדרה ג' של החברה אמורות להיפרע בשש תשלומים שנתיים שווים בין אוקטובר 2012 ואוקטובר 2017. ככל הנראה, לאחר השלמת העסקה, רוב תשלומי הקרן מובטחים במזומנים שיהיו בידי החברה יובטחו עבור מחזיקי האג"ח.

לאחר כל העסקות, נראה שדווקא בעת הנוכחית, בחברת פאנגאיה מעדיפים להצטייד במזומנים. מכירת חלק מהקרקע ב-40 מיליון שקל, וגיוס מניות בהיקף של 25 מיליון שקל, צפוי בהחלט לגרום לבעלי החברה להרגיש בנוח בתקופה סוערת בשווקים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קרקע חקלאית
  יודע 17/05/2012 16:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי שקנה בקדימה צורן קרקעות הרוויח בענק " הצלחת השרון" כשמה כן היא בהצלחה לכל מי שרכש לדעתי הקרקעות כבר הופשרו רק ממתינים לשעת כושר כדי לדווח ........
  סגור
 • צורן
  ?????. 17/05/2012 19:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאין הידע ? זה מבוסס?
  סגור