ההשקעה בפתיחת חנויות וההאטה ברוסיה שחקו את הרווח ב-58%

אפריקה תעשיות הרוויחה 7.7 מיליון שקל ברבעון שחלף אך ייצרה 50 מיליון שקל והציגה גידול של 22% במכירות. ברבעון הראשון החברה הציגה שחיקה ברווחיות בכל התחומים: הפלדה, הקרמיקה והפעילות ברוסיה
 |  (1)
אברהם נובוגרוצקי
חברת אפריקה תעשיות 0% אפריקה תעשיות 451 0% אפריקה תעשיות בסיס:451 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הנמנית על קבוצת אפריקה -1.65% אפריקה 11.9 -1.65% אפריקה בסיס:12.1 פתיחה:12.1 גבוה:12.2 נמוך:11.8 תמורה:174,293 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: סוגרת רבעון פושר עם של 7.7 מיליון שקל בלבד, זאת לעומת 18.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נבעה מגידול חד בהוצאות המכירה והשיווק הנובעים מכניסה לתחומי פעילות חדשים ושחיקה בהיקף המכירות ברוסיה.

חברת אפריקה תעשיות המנוהלת על ידי אברהם נובוגרוצקי (נובו) פועלת בתחום הפלדה באמצעות החזקתה בחברת פקר פלדה ובתחום הקרמיקה באמצעות החזקתה בחברת נגב. כמו כן, לחברה ישנה פעילות ברוסיה באמצעות חברת הפלדה אפוגיי המוחזקת ב-65%.

ברבעון הראשון של השנה מחזור המכירות של החברה גדל ב-22% לרמה של 82 מיליון שקל. הגידול במכירות נבע בין היתר בשל כניסתה של החברה לתחום ברזל הבנין לאחר שרכשה את פעילותה של חברת יעקובי.

בתחום הפלדה בישראל הציגה החברה רווח נקי של 6.9 מיליון שקל ברבעון, זאת לעומת 9.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הסיבה לכך נובע מירידת מחירי חומרי הגלם בסוף 2011 אשר שחקו את הרווחיות הגולמית של החברה ברבעון הראשון של השנה.

תחום הפלדה ברוסיה הפגין חולשה ברבעון הראשון ורשם הפסד של 4.4 מיליון שקל, זאת לעומת רווח של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל. באפריקה מסבירים את הירידה ברווח משחיקה בכמויות שנמכרו ביחס לרבעון המקביל.

בתחום הקרמיקה הציגה החברה גם כן שחיקה ברווח הנקי - 7.6 מיליון שקל, זאת לעומת 8.9 מיליון שקל אשתקד. בחברה מסבירים כי הירידה ברווח נבעה מפתיחת חנויות חדשות והרחבת חנויות קיימות אשר טרם הניבו הכנסות ברבעון. כמו כן, על התוצאות של מגזר הקרמיקה הכבידו הוצאות המימון.

למרות השחיקה ברווחיות, חברת אפריקה תעשיות ייצרה ברבעון הראשון חיובי של 50 מיליון שקל מפעילות שוטפת, זאת לעומת תזרים שלילי ברבעון המקביל. כמו כן, החברה גייסה 80 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרת . נכון לסוף מארס בקופת המזומנים של החברה ישנם 116 מיליון שקל (כולל בחברות הבנות).

אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה תעשיות אמר: "במסגרת האסטרטגיה העסקית של החברה הובלנו במהלך השנה האחרונה מהלכי פיתוח עסקי נרחבים בכלל פעילויות הקבוצה. מהלכים אלה שהשתקפו בתוצאות הרבעון באו לידי ביטוי בגידול ניכר בהכנסות שלווה גם בגידול בהוצאות המכירה והשיווק לצד שחיקה בשורת הרווח הנקי. מגמה זו תואמת את האסטרטגיה להטמעה מלאה ומהירה של כל הפעילויות שנרכשו במהלך השנה תוך, ניצול מצב השוק להגדלת נתחי השוק בכל אחת מהחברות".

מניות אפריקה תעשיות נסחרות בבורסה בתל אביב לפי שווי של 377 מיליון שקל ומוחזקות בשיעור של 77% על ידי חברת אפריקה ישראל. מתחילת השנה עלו מניות החברה ב-4%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חכו שנה עד להטמעה מלאה של כל ההשקעות החדשות
  גלעד 17/05/2012 09:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה נסחרת בזול מאוד .. התזרים לא משקר
  סגור