בוחנים הורדת דירוג לחברות דיסקונט השקעות וכור

מספר ימים לאחר שמעלות הורידה את דירוג החוב לקבוצת IDB, גם במידרוג מתכוונים לעשות זאת. בתוך כך, כור ודיסקונט השקעות בוחנות עדכון למתווה המיזוג ביניהן שכולל גידול בהיקף האג"ח של כור שיירכש
 |  (2)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו)
על רקע המצב הקשה אליו נקלעה קבוצת IDB, גם סוכנות הדירוג מידרוג שוקלת להפחית את דירוג החוב של החברות המדורגות. אתמול בלילה הודיעה דיסקונט השקעות -8.32% דיסקונט השק 868.5 -8.32% דיסקונט השקעות בסיס:947.3 פתיחה:947.3 גבוה:946.9 נמוך:861.1 תמורה:2,068,937 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי סוכנות מידרוג מתכוונת לדון בזמן הקרוב באפשרות של הפחתה מסוימת בדירוג החוב. במקביל, ציינה גם חברת {כור} במסגרת הדוחות הכספיים שלה שתיתכן הפחתת דירוג.

איגרות החוב של דיסקונט השקעות מדורגות ברמה A1 על ידי סוכנות מידרוג ואיגרות החוב של כור מדורגות ברמה A2. סוכנות מידרוג אינה מדרגת את יתר חברות האחזקה בקבוצה ובהן אידיבי אחזקות, אידיבי פיתוח וכלל תעשיות.

מהלך זה מצד כלכלני מידרוג מגיע מספר ימים לאחר שסוכנות S&P מעלות הפחיתה בשלוש דרגות את דירוג החוב של אידיבי אחזקות לרמה (BBB-) ואת הדירוג של אידיבי פיתוח בדרגה אחת לרמה (BBB+). במעלות שמרו את הדירוג ליתר חברות ההחזקה אך הותירו אופק שלילי, שמשמעותו שייתכנו הורדות דירוג נוספות.

במקביל, עדכנו הלילה כור ודיסקונט השקעות כי הן בוחנות עדכון למתווה המיזוג ביניהן מתוך כוונה להשלמתו בהקדם. כחלק מן המתווה מתוכננת הגדלת שיעור איגרות החוב של כור אשר יירכשו כחלק מהמהלך. בקבוצת IDB לא מציינים מהו היקף הגידול ולא מספקים נתונים מספריים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אני הורדתי להם את הדירוג מזמן...
  משקיע לשעבר 16/05/2012 09:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברגע שהתחילו התרגילים המסריחים מכרתי את כל ההחזקות שלי בחברות הקבוצה. אם הייתי מאמין בשורט כאסטרטגיה הייתי עושה להם גם שורט. לא מאמין בנוכלים שמתייעצים עם יידעונים, דופקים את המשקיעים, ומייחצנים מעשי צדקה.
  סגור
 • 1.
  מעניין ומסקרן
  משקיע קטן 16/05/2012 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפי הבנתי המצב לא כל כך טוב שם כי השתיקה של הצמרת כביכול מסכימה לכל הנאמר ואפילו חלקית זה מצב לא טוב. לצערי פשטה במדינה מכה מעניינת חוסר הסברים מנומקים ואמתיים של מערכות כלכליות והשוק מגיב בהתאם לכך. אני רואה מצב לא בריא לטווח ארוך במשק שהרבה מאוד אנשים משחקים בכסף של אחרים באחריות מועטה. האוצר צריך לשים לב לכך ולתכנן את צעדיהים בהתאם. מי שסובל ונפגע מכל המצב הזה הוא האזרח הסביר שבחר את הנבחרים שלנו.
  סגור