וובר ונניקשווילי יעמידו הלוואה של 15 מ' ד' עבור מחזיקי האג"ח

המסחר במנופים הושעה לפני 10 ימים בעקבות אי פרסום הדוחות הכספיים. מנופים נדרשת לפרוע כ-40 מיליון שקל בסוף החודש ואין ברשות החברה מקורות כספיים
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
מניותיה של חברת ארנה גרופ +8.33% ארנה גרופ 2.6 +8.33% ארנה גרופ בסיס:2.4 פתיחה:2.6 גבוה:2.6 נמוך:2.5 תמורה:31,208 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מושעות אמנם ממסחר, אך בעלי השליטה בחברה ממשיכים לספק תמיכה לחברה. היום דיווחה חברה הנדל"ן כי בעלי השליטה, חברת ASTC של מרקוס וובר ומר אברהם נניקשוילי העמידו לחברה הלוואות בהיקף של 15 מיליון דולר, זאת כדי לפרוע תשלום קרן עבור מחזיקי האג"ח.

איגרות החוב המדוברות מסדרה א' הינן בהיקף של 131 מיליון שקל שהתשואה לפידיון עליהן עומדת על 14%. על החברה לפרוע שליש מהסכום (44 מיליון שקל) עד סוף מאי ובנוסף לשלם תשלומי בהיקף של 4.4 מיליון שקל נוספים. הסכום נטו שעל החברה לפרוע מסתכם בכ-40 מיליון שקל, זאת מאחר והחברה מחזיקה ב-18% מסדרת האג"ח.

ההלוואה הועמדה למנופים מאחר ואין בקופת החברה מזומנים כדי לשלם את החוב. ההלוואה הנוכחית מצטרפת לסכום נוסף שהועמד לחברה על ידי בעלי השליטה בהיקף של 30 מיליון דולר. ההלוואה נושאת ל-3 חודשים ואינה כוללת ביטחונות.

בתוך כך, בחברת מנופים שוקדים על השלמת הדוחות השנתיים, דוחות שהיו אמורים להתפרסם עד סוף חודש מארס. בשל מחלוקת מול רשות ני"ע לגבי שווי הנכסים של החברה - פרסום הדוחות התעכב, והמסחר במניה ובאג"ח הושעה. הערכות בשוק שהדוחות הכספיים של החברה יפורסמו בתוך מספר שבועות ומניות החברה יוחזרו למסחר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש צדיקים בסדום
  ירון 10/05/2012 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברוך השם יש לנו גם אנשי עסקים שמחזירים חובות ולא עושקים לנו את הצורה כמו מיימן תשובה בן דוב ועוד ... וובר ונניקשווילי, חזק ואמץ העם מאחוריכם
  סגור