הרוויחה 133 מיליון דולר ברבעון - הותירה אבק לאנליסטים

חברת התרופות ללא מרשם רופא פספסה אמנם את תחזית המכירות של השוק תוך שהיא מציגה מכירות של 778 מיליון דולר. פריגו הקפיצה (שוב) את תחזית הרווח השנתית - ל-4.9-5 דולר למניה
 |  (1)
ג'וזף סי. פאפא (צילום: יח"צ)
חברת התרופות האמריקנית {פריגו} שמניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק פרסמה היום (ג') את תוצאותיה הכספיות לרבעון שהסתיים בסוף מארס. פריגו פספסה אמנם בשורה העליונה את תחזיות האנליסטים, אך בשורה התחתונה המשיכה החברה להציג שיפור מתמשך. בחברה העלו את תחזית הרווח להמשך השנה.

התוצאות הכספיות של חברת פריגו מתייחסות לרבעון השלישי של השנה, זאת מאחר והשנה הכספית של פריגו מתחילה ביולי ומסתיימת בסוף יוני. המכירות ברבעון שחלף הסתכמו ב-778 מיליון דולר, עלייה של 12% ביחס לרבעון המקביל. אנליסטים הסוקרים את החברה ציפו שפריגו תסגור את הרבעון עם הכנסות של 825 מיליון דולר.

חברת פריגו פועלת בתחום התרופות ממותגות ללא מרשם רופא בארה"ב (OTC). כמו כן לחברה פעילות בתחום התרופות עם מרשם רופא (Rx), פעילות בתחום הויטמינים ובתחום תחליפי החלב.

הרווח הנקי המתואם של פריגו ברבעון שחלף הסתכם ב-132.7 מיליון דולר, זינוק של 32% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. מדובר ברווח של 1.41 דולר למניה, אשר גבוה מציפיות האנליסטים שהעריכו שהחברה תציג רווח של 1.21 דולר למנייה. בשלושת הרבעונים האחרונים עומד הרווח הנקי של החברה ב-3.71 דולר למניה.

בעקבות התוצאות המצוינות מצפה פריגו שאת השנה הכספית שלה תסגור עם מתואם של 4.9-5 דולר למניה. מדובר בעדכון חיובי של התחזיות ביחס לאומדן הקודם שעמד על 4.7-4.8 דולר למניה. המשמעות הנגזרת מכך היא שפריגו צופים שאת הרבעון האחרון של השנה יסגרו עם רווח של 1.19-1.29 דולר למניה.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  רק שפריגו מתרסקת במסחר בכ5%! תקרא שוב. (ל"ת)
  בן 08/05/2012 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור