תיקי המניות המנוהלים רשמו באפריל תשואה ממוצעת של 1.85%

שקל אג'יו: מתחילת השנה הצטברה בתיקים המנייתיים תשואה חיובית של 7.89% בממוצע. ההסטה לחו"ל נמשכה למרות צמצום הפער בין השוק המקומי לוול סטריט ב-4%
 | 
(צילום: Getty images Israel)
למרות שהשוק המקומי סיפק תשואה עודפת על השוק האמריקני באפריל - המוסדים המשיכו להסיט כספים לשוקי המניות בחו"ל, כך עולה מסקירת ענף ניהול התיקים של שקל אג'יו, שהצביעה על כך שתיק מניות מנוהל השיג בחודש החולף תשואה ממוצעת של 1.85% ומתחילת השנה הצטברה בתיקים המנייתיים תשואה חיובית של 7.89% בממוצע.

בכל מסלולי ההשקעה של התיקים המנוהלים נרשמה תשואות חיוביות נאות. מסלול ההשקעה האג"חי, ללא מניות, רשם תשואה חיובית ממוצעת של 2.22% מתחילת 2012, וזאת לאחר תשואה של 2.45% בכל שנת 2011. התיקים המעורבים, המשקיעים עד 20% מנכסיהם במניות, רשמו תשואה ממוצעת של 1.27% בחודש אפריל.

הנתונים עליהם נשענים בשקל אג'יו נאספו מתשע חברות לניהול תיקים מהגדולות בישראל: פסגות, דש, כלל פיננסים, איי.בי.איי, אקסלנס, אנליסט, מגדל שוקי הון, תמיר פישמן ותכלית-דיסקונט, אשר על פי האומדנים מנהלות מצרף תיקים העולה על 90 מיליארד שקל בישראל.

עמי רוזנברג, סמנכ"ל שקל אג'יו מקבוצת שקל, אמר: "מתחילת שנת 2011 ועד סוף מארס השנה נפתח פער של כ- 28% (!) לטובת מדד המניות האמריקני S&P500 לעומת מדד ת"א 100, אולם, בחודש אפריל התמונה התהפכה ופער זה קטן בכ- 4%. כפי שהערכנו, הסיכונים המקומיים וסוגיית איראן תומחרו בפער הגדול שהיה ומגמה זו של 'תיקון' בביצועי השוק המקומי ביחס לשווקים בחו"ל - עשויה להימשך. למרות זאת, תיקי ההשקעות המנייתיים, שכבר קיזזו כ- 60% מהפסדי 2011, ממשיכים להסיט נכסים לשוקי חו"ל".

רוזנברג מציין את השפעות אפריל גם על תיקי האג"ח: "למרות שמדד המחירים לחודש מרץ עלה ב- 0.4% והמדד הקרוב צפוי לעלות בכ- 1%, מציין הנגיד בהודעת בנק ישראל את רוח הנגידים בעולם, אשר עברו שוב למדיניות של הורדת ריבית לאור המשבר השב ומתפתח באירופה. כפועל יוצא, לצד האיזון הנשמר בין האפיק הצמוד לאפיק השקלי בתיקי ההשקעות, בלטה מגמת הארכת המח"מ באפיק השקלי מתוך הערכת מנהלי ההשקעות שהריבית בישראל לא תמהר לעלות כפי שנראה היה בתחילת השנה".


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה