סיטי: "הבחירות המוקדמות בישראל יחזקו את הציפיות להעלאת ריבית"

"הקואליציה צפויה להגדיל את ההוצאות הציבוריות בחודשים הקרובים, המדיניות הפיסקלית צפויה להידרדר", כותבים היום בסיטי לגביי הממשלה החדשה שתוקם
 | 
לאחר נאום נתניהו
"הבחירות המוקדמות בישראל יחזקו את הציפיות להעלאת ", כותבים היום בסיטי בתגובה לנאום נתניהו אמש בוועידת הליכוד ומהלכו להקדמת הבחירות. ראש הממשלה הצהיר כי איננו מעוניין במערכת בחירות ארוכה שתתפרסו על פני שנה וחצי והמועד יקבע לארבעה חודשים מהיום, כנראה ל-4 לספטמבר.

המהלך צפוי לעבור בכנסת היום ולקבל את האישור הרשמי ובסיטי מפרסמים את הניתוח. "הסקרים מראים כי מפלגתו של נתניהו, הליכוד, צפויה לקבל יותר מושבים בכנסת מאשר ה-27 שיש לה כיום. הבחירות יחזרו את הדומיננטיות של נתניהו ומנדט מחודש מהציבור יאפשר לנתניהו לסרב ללחץ האמריקני למיתון המדיניות כלפי אירן והפלסטינים".

"למרות שהמשקיעים צריכים לברך על המשך מדיניות קודמת בממשלה שנבחרה מחדש, נראה כי המדיניות הפיסקלית תדרדר בזמן הקרוב. הקואליציה צפויה להגדיל את ההוצאות הציבוריות בחודשים הקרובים. ברקע התקציב מכוון לגירעון קרוב ל-3% מה-GDP לעומת היעד ל-2%", כך לפי סיטי.

"השוק ממשיך לתמחר סיכוי להעלאת ריבית כבר השנה, והחדשות של אתמול צפויות לחזק את ההערכה הזו". בסיטי סבורים כי רופפת יותר לא תהיה איום גדול ליציבות הכלכלית בישראל ולכן למרות זאת סבורים כי בכל זאת ישמור את הריבית על כנה השנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה