"ההאטה בפעילות הכלכלית לקצב צמיחה של פחות מ-2.5% ברבעון א'"

יונתן כץ וכלכלני לידר שוקי הון סבורים כי מכלול הנתונים הכלכליים יובילו לצמיחה מאכזבת ברבעון א' לעומת צמיחה של 3.4% ברבעון ד'. "הריבית בישראל לא תעלה לפני סוף רבעון א' 2013"
 | 
צילום: Getty images Israel)
כלכלני לידר שוקי הון והכלכלן הראשי יונתן כץ סבורים כי מכלול הנתונים הכלכליים בישראל מצביע על האטה בפעילות הכלכלית לקצב צמיחה של פחות מ-2.5% ברבעון א' לעומת 3.4% ברבעון ד'.

"שורה של נתונים כלכליים מצביעים על האטה בפעילות הכלכלית: ירידה בייצור והיצוא התעשייתי, ירידה ביבוא מוצרי צריכה וקיפאון בפדיון בענפי המסחר והשירותים. לעומת זאת, מסתמן גידול ביבוא חומרי הגלם ובמספר המשרות הפנויות. המדד המשולב עלה ברבעון א' ב-2% בלבד (לעומת רבעון ד' בקצב שנתי). הצמיחה ברבעון א' עלולה לאכזב", כותבים בלידר.

לאור מה שמוגדר כחולשה מחודשת בנתונים בעולם (גם בארה"ב וגם באירופה), סבורים בלידר כי כעת הריבית בישראל לא תעלה לפני סוף רבעון א' 2013.

מבחינה כלל עולמית, נכתב כי "נמשכת האכזבה מהנתונים הכלכליים בארה"ב - צמיחה של 2.2% בלבד ברבעון א' ובאירופה - ירידה בסקרי הציפיות השונים וצמיחה שלילית באנגליה ומדאיגה יותר תופעת המחאה נגד המשך מדיניות פיסקאלית מרסנת בצרפת, הולנד וספרד".

התמתנות בפעילות הכלכלית הגלובלית והישראלית תומכת בירידת תשואות באג"ח ממשלתי, אך קיים חשש גובר לפגיעה באמינות במדיניות הפיסקאלית בישראל, כך לפי כץ.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה