: בנק ישראל: המדד המשולב לחודש מארס טיפס ב-0.2%

למרות הגידול בפעילות הכלכלית מדובר בקצב מתון יחסית לזה שנרשם במחצית השנייה של שנת 2011
 |  (1)
המשק ממשיך לצמוח
הפעילות הכלכלית במשק ממשיכה להתרחב. היום פרסם את נתוני המדד המשולב לחודש מארס שהצביע על גידול של 0.2%. למרות הגידול בפעילות הכלכלית מדובר בקצב מתון יחסית לזה שנרשם במחצית השנייה של שנת 2011.

בבנק ישראל מציינים כי העלייה במדד בחודש שעבר משקפת עלייה חדה במדד ייבוא תשומות לייצור. עליות אלו קוזזו על ידי ירידות במדד ייצוא הסחורות, ייבוא מוצרי הצריכה ובמדד הייצור התעשייתי.

המדד המשולב הוא אינדיקטור מחזורי לאבחון כיוון התפתחותה של הפעילות הריאלית בזמן אמת, והוא מחושב על פי השינוי החודשי בשבעה רכיבים, המייצגים היבטים שונים של הפעילות הריאלית במשק. המדדים השונים הינם: מדד הייצור התעשייתי, הייבוא של מוצרי צריכה, ייבוא התשומות לייצור, הפדיון מהמסחר והשירותים, מספר משרות השכיר במגזר העסקי, ייצוא הסחורות וייצוא השירותים.

במקביל לפרסום נתוני המדד המשולב, נתוני החודשים האחרונים עודכנו מעט כלפי מטה. המדד המשולב לפברואר עודכן מ-0.19% ל-0.15%, נתוני ינואר עודכנו מעט כלפי מעלה מ-0.15% ל-0.16% ונתוני חודש דצמבר עודכנו מ-0.18% ל-0.15%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אנחנו בקושי גומרים את החודש
  שרון 23/04/2012 19:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והאינדיקציות ההזויות שלכם מראות על משק צומח. אולי תחליפו את העובדים שתופרים עבורכם את המספרים לפי דרישתכם כך שהאמת המרה תצא לאור. ממשיכים לצמוח עאלק. במחאה החברתית הקרובה תראו בדיוק לאן צמחנו . מ-400 אלף מפגינים שקטים ל-900 אלף מפגינים זועמים , משתוללים ושורפים צמיגים ופחים ברחובות.
  סגור