בנק הדואר עבר לרווחיות ב-2011; "מצפים לגידול חד בהוצאות השכר"

דירוג החברה עלול לרדת. "ההפסד התפעולי עלול להתגבר אם לא ינקטו צעדים משמעותיים". ההוצאות על רכוש קבוע כבדות
 | 
מחיר הבולים עלה
דואר ישראל הודיע היום על התוצאות הכספיות הסופיות של שנת 2011 ובהן נרשם שיפור ניכר לאחר ההפסדים הכבדים של 2010. בחברה מציינים את

הרווח הכולל של חברת הדואר הלאומית עלה ב-2011 ל-3.6 מיליון שקל, זאת לעומת הפסד גדול בשנה הקודמת לה שעמד על 110 מיליון שקל. הכנסות הבנק עלו מעט ל-1.78 מיליארד שקל, עלייה של 3.4% מ-1.721 מיליארד שקל בתקופה המקבילה.

בהנהלת הבנק מדגישים שחל שיפור מסוים יחסית ל-2010. ההפסד מפעולות ירד ל-7.3 מיליון שקלים מרמה של 22.7 מיליון שקל. "צמצום ההפסד נבע בעיקר מגידל בהכנסות על פקדונות נוכח הגידול הפעילות", נכתב בהודעת הבנק.

נזכיר שחברת מידרוג הורידה בסוף חודש מרץ את דירוג בנק הדואר לרמת A2 מרמת A1.
בהנהלה ציינו שהצפי להעמקת ההפסד התפעולי ב-2012 עלול להשפיע לרעה. ההפסד צפוי לגדול בעקבות "גידול חד בהוצאות השכר שאינו מלווה בגידול בהכנסות בעוצמה דומה וזאת באם לא יינקטו צעדים משמעותיים לצמצום הגירעון. בנוסף, צפוי גם גידול בהוצאות התחזוקה עקב התייקרות תשומות במשק כגון: דלק, חשמל ועוד".

הודעת החברה מסכמת "השיפור מתון ואינו מהווה פיתרון אמיתי לאורך זמן למצבה הפיננסי של החברה. עדיין נדרשת תוכנית הבראה שתכלול מרכיבים של הפחתת הטייס האוטומטי מחד, באמצעות פרישה מרצון של עובדים ותיקים ופחות חיוניים ומאידך, אישורים רגולאטורים לכניסה לתחומי פעילות נוספים חדשים על מנת להגדיל את ההכנסות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה