דלק נדל"ן מבהירה: "לא הושג הסדר עם נציגויות מחזיקי האג"ח"

בסוף השבוע האחרון זעקו הכותרות "יש הסכם". "נכון להבוקר לא חל כל שינוי בנסיבות שעל בסיססן הודיעה החברה ב-9 באפריל כי אין בכוונתה להתנגד לבקשת הפירוק"
 |  (10)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו
בסוף השבוע האחרון זעקו הכותרות "יש הסכם". או יש הסכמה על עקרונות להסדר חוב בין הנציגים המוסדיים של מחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן לבין בעל השליטה בחברה, ודווח על הסכם משופר הכולל גם נתח ברווחים שצפויים להיות לתשובה במסגרת החזקותיו בשליטה בקבוצת דלק.

הבוקר פירסמה דלק נדל"ן הודעת הבהרה לבורסה ולפיה, "בהמשך לפרסומים בתקשורת, החברה מבקשת להבהיר כי לא הושג הסדר עם נציגויות מחזיקי האג"ח וכי נכון להבוקר לא חל כל שינוי בנסיבות שעל בסיססן הודיעה החברה ב-9 באפריל כי אין בכוונתה להתנגד לבקשת הפירוק כפי שהוגשה ב-5 באפריל על ידי הנאמן לאג"ח כ"ה".

משמעותה של הודעה זו היא שדלק נדל"ן שומרת לעת עתה, כל עוד אין הסכם על מלוא הפרטים - את הקלפים אצלה. נזכיר כי פירוק יותיר בידיי מחזיקי האג"ח פחות מ-9% מחובם בעוד שבמסגרת הסדר חוב אמנם הם צפויים לעבור תיספורת אך גם להיוותר עם חלק ניכר הרבה יותר מסך החוב.

נציין כי על פי הדיווחים בסוף השבוע נפגשו מנכ"ל החברה, ערן מיטל ונציגו של בעל השליטה, עידן ולס עם הנציגים הבכירים של הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח. על פי הדיווחים הצדדים הגיעו ביניהם להבנות הקשורות בענייני הליבה של הסדר החוב, אך הבנות אלו יחולו רק כאשר כל התנאים האחרים גם הם יסגרו.

מאחר שבמהלך המו"מ בין הצדדים עלו עוד דרישות מכיוונם של מחזיקי האג"ח, החליטה החברה להבהיר הבוקר כי למרות הדיווחים השונים בתקשורת, הדבר היחיד שהיא מבינה כרגע הוא שהיא ממשיכה להחזיק בעמדתה שלא להתנגד לבקשת הפירוק שהגיש הנאמן לסדרה כ"ה.

ביום שישי בערב דיווח Bizportal כי בסיכומה של פגישה שנערכה שעות, הגיעו נציגי האג"ח והקבוצה להסכם ראשוני להסדר ולפיו תשובה יזרים עוד 53 מיליון שקל במזומן ובנוסף מחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן יקבלו עד 2.5% מהרווחים העתידיים. הבנות ביחס לגובה הריבית לא היו. לידיעה בהרחבה
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  רק במזרח התיכון מניה עולה לפני הסדר או פירוק!
  מנתח טכני 23/04/2012 08:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם כבר לקנות אז רק כשהתבהר המצב לאחר ההסדר. הסדר או פירוק יקטינו את אחזקות הציבור מ50 אחוז לחמישה אחוז ומטה.
  סגור
 • 6.
  ללכת עם תשובה לפרוק
  שלום 22/04/2012 23:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הליכה לפרוק היא הדרך היחידה לקבל בסוף הדרך סכום כלשהוא . יש כאן עסק עם אדם שהכסף הוא האלוהים שלו. תשובה מבין רק כוח וכך צריך לנהוג איתו.
  סגור
 • 5.
  תשובה שחקן פוקר . ללכת לפירוק
  יעקב 22/04/2012 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חייבים ללכת לפירוק ולחשוף איך הצליחו תשובה וחבר עוזריו לשבור שיא בהפסדים שהצליחו לצבור בניהול דלק נדלן. הגאונים האלה פועלים בשיטת מצליח. הסיכון על בעלי האגחים , הרווחים שייכים לבעלים. הטירונים צריכים לדעת הלוואות חייבים להחזיר. אין יותר לסכן רק את כספי בעלי האגחים.
  סגור
 • 4.
  אלהים ברך את תשובה ב-13 נכדים.
  מיילד 22/04/2012 12:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חייבים להתחיל לבנות את עתידם. " עצם לעתיד" כפי שהגשש החיוור אומר... ותשובה ביקש " רחמים" ......
  סגור
 • 3.
  אין כבוד
  הברבור 22/04/2012 12:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחי, אם הייתי טיפש לא הייתי יוצא ברווח מהשקעה בנייר כזה כושל ... בשביל להרוויח צריך לדעת לנהל סיכונים וללכת נגד אנשים כמוך שחושבים שתשובה מוכן ללכת לפירוק. אני לא טיפש, אבל אני כן משוגע וכן מוכן לנצח במלחמה הפסיכולוגית הזאת תוך כדי לקיחה בחשבון שכל עוד הוא יודח מכסאו הכלכלי, עבורי זה שווה כל שקל. ואגב, טיפש מי הביא אותך לעולם ואתה קורא לו השכן ממול :)
  סגור
 • 2.
  ההסדר יגיע, אין דרך אחרת, המוסדיים לא ייתנו-
  משקיע 22/04/2012 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הולכים להפסיד מילארד וחצי, זה לא יקרה , הכל משחק !!!!
  סגור
 • 1.
  אין כבוד
  הברבור 22/04/2012 11:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתור אחד שעשרה אחוזים מכספו נמצאים באג" חים של דלק וקרוב אפילו לעשות רווח על הנייר, אני עדיין אשמח לאבד את הכסף בידיעה שהנוכל הזה לא ירוויח עוד שקל בימיו.... שיפסיק לאיים בפירוק ושיממש את איומיו. לפעמים הכבוד והיושרה שווים הרבה יותר מהכסף. שיהיה לך שבוע טוב, גנב!!!!
  סגור
 • שקרן
  חוזר בשאלה 22/04/2012 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה עדיך לצאת עם תספורת ולקבל חלק מהכסף בחזרה או לקבל כמעט כלום? לפחות כנה ואמיתי תהיה
  סגור
 • תשובה לחוזר בשאלה
  הברבור 22/04/2012 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עם אנשים כמו תשובה צריך להיות מוכנים ללכת עד הסוף ... מי שמשקיע בחברה כזו צריך להיות מוכן להפסד מלא של ההשקעה. כל דבר אחר הוא בונוס. אם הייתי מאופק ושקול, הייתי עדיין ב-70% הפסד :)
  סגור
 • מי ששם 10% מכספו באגח של דלק נדלן
  ל 1 22/04/2012 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא במילים עדינות טיפש גם אם הוא קרוב לעשות רווח על הנייר בכל מקרה אם ימשך תהליך לקראת פירוק, המרויחים היחידים יהיו עורכי הדין
  סגור