רבד הפרה הסכם מימון שיאפשר לדרוש פירעון מיידי של 60 מ' אירו

את ההלוואה נטלה מהגוף הבנקאי לצורך מימון פרויקט מון. החברה לא שילמה ב-18 באפריל את התשלום על ההלוואה והדבר מהווה עילה להפרת ההסכם
 | 
אריאל אבן
חברת רבד שוב נקלעת לצרות. החברה הודיעה כי חברה בת זרה שלה (94.9%) אשר מחזיקה בנכס הידוע בשם "מון" קיבלה הודעה מהגוף שהעמיד לה הלוואה בסך של כ-60 מיליון אירו. ולפיה היא הפרה את את תנאי ההלוואה כאשר לא שילמה את את התשלום שהיה עלייה לשלם לגוף הממממן ב-18 באפריל.

רבד עוסקת ביזום ובניית פרויקטים בתחום הנדל"ן והנדל"ן המניב ונמצאת בשליטת איש העסקים יגאל אהובי (61%) ואותה מנהל אריאל אבן. נציין כי החברה נסחרת לפי שווי של 128 מליון שקל כיום, שהם כ-26 מיליון אירו לאחר שב-12 החודשים האחרונים איבדה כ-42% משוויה.

הפרה של הסכם המימון מקנה לגוף שהעמיד את ההלוואה את הזכות להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי וכן סעדים נוספים כקבוע בהסכם המימון.

יובהר כי כל זכויות חברת הבת בנכס משעובדות לטובת הגוף המממן.
בהתאם לתנאי הסכם המימון היה על חברת הבת לשלם לגוף המממן ביום 18.4.2011 סך של כ- 60 מיליון אירו המהווה את תשלום מלוא יתרת סכום החוב של חברת הבת בגין ההלוואה (קרן במלואה + ). כאמור חברת הבת לא ביצעה את התשלום האמור.

בהודעה מבהירה רבד כי החברה רכשה בחודש ינואר 2010 מהתאגיד הבנקאי אשר העמיד את ההלוואה במקור כ- 6.8 מליון אירו מהחוב בגין ההלוואה והיא מהווה כיום חלק מבעלי הזכויות בגין ההלוואה.

זכויות החברה הינן בדרגת נשיה שניה לאחר התאגיד הבנקאי אשר יתרת החוב אליו מסתכמת בסך של 35 מיליון אירו. יתרת בעלי הזכויות בהלוואה הינן בדרגת נשיה לאחר החברה. להערכת החברה ככל שהנכס ימומש היא
תוכל להיפרע במלוא החוב המגיע לה מתוך כספי המימוש.

החברה גם מבהירה כי שווי הנכס הוצג בדוחות הכספיים שלה לשנת 2011 בסכום השווה ליתרת ההלוואה לגוף המממן.

נזכיר כי על רקע המשבר בשוק האירופי הודיעה רבד כבר בחודש פברואר האחרון כי בכוונתה להפחית 60 מיליון שקל משווי נכסיה, בהמשך להפחתות של 32 מיליון שקל, שביצעה החברה מוקדם יותר השנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה