אלקו יוצאת ממיזם המזגנים בסין ומצפה לרווח של 23 מ' ש'

החברה הבת ACE SAS מוכרת 80% מהחזקותיה בחברה המחזיקה ב-67% ממיזם המזגנים הסיני לחברה סינגפורית בתמורה ל-6 מיליון דולר
 | 
נפגשת עם הכסף:
אלקו -1.27% אלקו 6,607 -1.27% אלקו בסיס:6,692 פתיחה:6,692 גבוה:6,652 נמוך:6,591 תמורה:355,291 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה היום (א') על העברת השליטה בפעילות המזגנים של איירוול בדרום-מזרח אסיה לידי קונצרן סינגפורי בתמורה כוללת של כ-33 מיליון שקל. בנוסף, תקבל קבוצת אלקו כ-15 מיליון שקל תמורת הענקת זכויות שימוש במותג Airwell בדרום מזרח אסיה - בסך הכל בגין כל העסקאות עליהן דיווחה היום, צפויה אלקו לרשום רווח כולל בסך של כ-23 מיליון שקל, לפני ניכוי מס והוצאות.

החברה הבת הזרה של אלקו, ACE SAS (מקבוצת Airwell) השלימה ביום ד' האחרון עסקה למכירת 80% מהחזקותיה בחברת בת בהונג קונג אשר מחזיקה ב-67% ממיזם לייצור מזגני אוויר בסין לקבוצה הסינגפורית HONG LEONG ASIA. בתמורה תקבל ACE SAS כ-6 מיליון דולר, שהם כ-מיליון דולר מעל להון העצמי של המיזם שנמכר.

בנוסף דיווחה החברה כי החברה החבת אלקו הולנד תקבל מהחברה הסינגפורית סך של כ-3 מיליון דולר, כאשר מיליון דולר מסכום זה הינו בגין אי-תחרות בתחום מיזוג האוויר בדרום מזרח אסיה ו-2 מיליון דולר בעבור מימוש מניות של חברה בת אחרת שמחזיקה במותג FEDDERS. למרות מימוש המניות ובהתאם להוראות ההסכם, אלקו -הולנד תהא רשאית להשתמש במותג באופן בלעדי, לתקופה של 20 שנה, בארה"ב קנדה מקסיקו וארגנטינה – ללא תמורה.

בעקבות המכירה צפויה אלקו החזקות לרשום בסנ"כ רווח הון בסך של כ-7.5 מיליון שקל (לפני ניכוי מס והוצאות). ACE SAS צפויה לרשום כתוצאה ממכירת זכויות השימוש במותג Airwell בסין, רווח הון (בניכוי מס) בסך של כ- 15 מיליון שקל. התמורה (נטו) בסך של כ- 15 מיליון שקל צפויה להתקבל במהלך הרבעון השני של שנת 2012.

בסך הכל, בגין כל העסקאות עליהן דיווחה היום, צפויה אלקו לרשום רווח כולל בסך של כ-23 מיליון שקל, לפני ניכוי מס והוצאות.

החברה מציינת כי רווח ההון האמור הינו הערכה בלבד וזאת בהתבסס על המידע שהיה קיים למועד הדיווח ולכן אינו סופי ועשוי להיות שונה באופן משמעותי בין היתר בשל העובדה שהנתונים דלעיל מצויים עדיין בשלבי בדיקה והם כפופים לשינויים, בהתחשב בין היתר בכך שתהליך ההכנה והסקירה של הדוחות הכספיים של החברה וחברה הבת לרבעון הראשון של 2012 טרם הסתיים והוא ימשיך עד בסמוך לאישורם.

במסגרת העסקה ניתנו לרוכשת מצגים והתחייבות לשיפוי בסכום כולל שלא יעלה על 4 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה