כלכלני בנק לאומי: "המהלכים הרגולטוריים יעיבו על ביצועי השוק המקומי"

בבנק חוששים מפני התגברות הלחצים האינפלציונים ברקע לעליית מחיר החשמל והדיור וממליצים לעבור לאפיק צמוד
 |  (2)
כשפוליטיקה וכלכלה נפגשים
כלכלני בנק לאומי מזהים מספר סיכונים בסביבה הכלכלית הישראלית ומסמנים את האפיקים לדעתם עדיף להתרכז בהם במהלך התקופה הקרובה.

"העליות שחלו לאחרונה בסביבה האינפלציונית, קרבו את הריבית הריאלית במשק לרמה אפסית", כתבו בבנק לאומי וציינו כי חששות מפני התייקרות התעריפים של חברת החשמל עשויים לגרום להפתעה כלפי מעלה במדד המחירים. בנוסף, מדגישים בבנק כי הם צופים בשל כך כי הריבית של בנק ישראל תעלה בחודשים הקרובים.

השינויים הרגולטורים של החודשים האחרונים, ובמיוחד מסקנות הביניים של ועדת צמח אשר פורסמו השבוע, מעיבים על ביצועי המדדים באחד העם. למי שאינו חושש מהתנודיות שתאפיין את המסחר בתקופה הקרובה כלכלני לאומי מציינים כי "בהסתכלות ארוכת טווח, רמת המחירים הנוכחית נראית מעניינת".

"במבט ענפי, להערכתנו מומלץ להחזיק בסקטור האנרגיה והפרמצבטיקה מעל למשקל השוק", נכתב בסקירת הבנק לאחר שהשבוע בלטו מניות האנרגיה ברקע למסקנות ועדת צמח, אשר המליצה על התר ייצוא של 50% ממאגר 'לוויתן' ו'תמר' ובכך גרמה לירידות חדות בשותפויות הקשורות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בשום אופן אל תגעו בביו אלא רק חיפושי גז/נפט
  זיפו 06/04/2012 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם כבר חיפושי גז/נפט אז הכי פוטנציאליים הם מודיעין וההזדמנות הישראלית. אפילו גורביץ המליץ על מודיעין. ואם הוא ממליץ אז זה סימן שגם המוסדיים שמו עין על מודיעין. לגבי ביו , כל מפתחי החיסונים איחרו את הרכבת , הקיץ בפתח , השפעת מאחורינו והשערים רק יורדים , חוץ מזה הסיכוי לכישלון גדול פי 10 מהסיכוי להצלחה. ראו את לייפוייב , בריינסוייב , אינסוליין , נסווקס וכו ' כולם פניהם מטה.
  סגור
 • אתה כותב הכל מאינטרס אישי מודיעין (ל"ת)
  משה 07/04/2012 09:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור