"הלקוח משלם הון תועפות בעמלות - ובבנקים ההכנסות דמיוניות"

יו"ר ועדת הכספים: "כשרווחים של בנק מסתכמים במיליארדים כה רבים בשנה אחת, מהעמלות של הלקוחות שנאנקים מקשיי היום-יום - הדבר איננו מתקבל על הדעת"
 |  (6)
ח"כ משה גפני יו"ר ועדת הכספים (צילום: יח"צ)
רווחי העתק עליהם דיווחו הבנקים בישראל לאחרונה הובילו את יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, לפנות אל נגיד , פרופ' סטנלי פישר, ואל המפקח על הבנקים, דודו זקן, ולקרוא להתערבותם בעניין העמלות הגבוהות שגובים הבנקים מן הלקוחות.

במכתבו כתב ח"כ גפני כי "בשעה שמתפרסם כי רווחי הבנקים בישראל מסתכמים בעשרות מיליארדי שקלים, ושמשכורות בכיריו גבוהות באופן שהוא בלתי מתקבל על הדעת בעליל. פערי המעמדות בישראל וההתייחסות הבלתי ראויה כלפי מעמד הביניים והשכבות הכלכליות החלשות, אשר מופיעות בין היתר בדו"ח האחרון של בנק ישראל, אינם מאפשרים להישאר אדישים כלפי הנתונים הללו, כאשר הלקוח הרגיל בבנק משלם הון תועפות עמלות לבנק, בשעה שהבנק ומנהליו נהנים מהכנסות העולות על כל דמיון".

גפני הוסיף במכתבו "כולנו שמחים ביציבות הפיננסית ובחוזק של הבנקים בישראל אולם בנק ישראל נדרש להתערב ולעצור את התהליך הזה שתורם תרומה רבה להגדלת הפערים בין הציבורים השונים בישראל".

"אני בעד שהבנקים ירוויחו וישלמו משכורות גבוהות, אך כשרווחים של בנק מסתכמים במיליארדים כה רבים בשנה אחת, מהעמלות של הלקוחות שנאנקים מקשיי היום-יום, הדבר איננו מתקבל על הדעת, בעיקר כאשר העמלות בישראל גבוהות מאד מחלק ניכר ממדינות העולם המערבי".

את חוסר ההגינות שבאה לידי ביטוי בגובה העמלות מדגים יו"ר ועדת הכספים באמצעות השוואה לשיעור העמלות שנגבים בחו"ל: "לאחרונה התפרסם כי בישראל משלמים על משיכת היתר במשקי הבית כ-8.26% בממוצע, לעומת 1.75% בצרפת, 3.72% באיטליה ו-3.34% בממוצע בגוש האירו".

גפני הודיע כי יקיים דיון בוועדת הכספים של הכנסת מיד עם פתיחת המושב הבא של הכנסת כדי לדון בדו"ח בנק ישראל שהתפרסם לאחרונה, ובפערים הגדלים בקרב החברה בישראל


תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  צביעות צביעות צביעות
  3333 05/04/2012 15:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי ששודד את הקופה הציבורית ובגלל זה הדלק כבר ב-8 ש" ח מדבר על הבנקים שהם עסק שצריך לקיים את עצמו לעומת ציבור חרדי שמעלק על המדינה תתביש לך צבוהון שכמוך וטו עם תשתוק
  סגור
 • 5.
  עדיף ללמוד להסתדר לבד
  אלי שטיינברגר 05/04/2012 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזל שיש חברות כמו גרניט הכשרת משקיעים שמלמדת אותנו איך לא לחכות לטובות מהבנקים ואיך לא לשלם עמלות מוגזמות, ולהשקיע באופן בטוח וריווחי. אם היינו צריכים לחכות לנדיבות הבנקאים או לחריצות הפוליטיקאים היינו מתים מרעב.
  סגור
 • 4.
  עדיף ללמוד להשקיע בעצמנו ולהתרחק מהבנקים
  אלי שטיינברגר 05/04/2012 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזל שיש חברות כמו גרניט הכשרת משקיעים שמאפשרות לנו ללמוד איך להתנהל נכון ולא לחכות לחסדיהם של פוליטיקאים, עסקנים ובנקאים. ממליץ בחום על השירותים והכלים שלהם.
  סגור
 • 3.
  גפני רק שאלה כנס כנס ....
  0000000 05/04/2012 12:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דיבורים דיבורים, הרי אתם מלקקים כאחרוני השוטים את עכוזם של הבנקאים. ומסתנוורים מהאורות והנוצות של כל יחצ" ן עלוב. נמאסתם פוליטיקאים קשקשנים, אתם לא משרתים את הציבור אלה את משפחות הון/שלטון/עיתון/תקשורת.
  סגור
 • 2.
  על סמך מה מקבלים העובדים בונוס?
  בונוס לעובדים 05/04/2012 12:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם בסך הכל גוזרים קופון עלינו
  סגור
 • 1.
  וגם פקידות בוגרות סמינר ותיקות
  נכון 05/04/2012 12:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלא מבינות כלום בכלכלה מקבלות הון עתק בעוד שבוגרי כלכלה ומינהל עסקים נדרשים למבחנים קשים ובסוף לא מתקבלים לא ברור למה. בוגרות סמינר שלא יכולות להיות מורות כי הם לא סמכותיות נהיות מנהלות בבנקים כי הם ביחסים טובים עם הבוס ראה בנק הפועלים נוה מונסון
  סגור