אמפל פרסמה עקרונות להסדר חוב - תדחה תשלומי קרן בשנתיים

החברה תנפיק לטובת מחזיקי האג"ח אופציות לרכישת 23% מניות החברה. מימן יוותר על שכרו ויזרים 6 מיליון דולר - חלק במזומן וחלק בנכסים
 |  (1)
עכשיו זה רשמי:
חברת {אמפל אמריקן} פירסמה הבוקר (ד') באופן רשמי באתר הבורסה את העקרונות להסדר החוב מול מחזיקי ב'. זאת לאחר שבימים האחרונים חלה התקדמות בין הצדדים. במסגרת הסדר העקרונות שגובש הסכימו המחזיקים לדחיית תשלומי הקרן על החוב בשנתיים.

על פי ההסדר אמפל תדחה את תשלומי הקרן לכל סדרות האג"ח (א'-ג') לשנתיים ובתקופה זו תמשיך החברה לשלם לכל הסדרות והחברה תשלם תוספת ריבית כחלק מההסכם.

החברה תנפיק לטובת מחזיקי האג"ח אופציות לרכישת 23% ( בדילול מלא) ממניות החברה. בנוסף אמפל תספק ביטחונות למחזיקי האג"ח בדרך של מתן ערבויות על נכסי החברה.

בעל השליטה בחברה המשמש גם במנכ"ל, יור ונשיא, יוסי מימן, יעמיד ביטחונות בשווי של 20 מיליון דולר בדרך של ערבויות על פרויקט האתנול בקולומביה בו הוא מחזיק באופן אישי.

בנוסף, יוסי מימן לא יקבל משכורת בשנתיים הקרובות וההנהלה תקטין את דמי הניהול ב-50%. עוד נקבע בהסכם העקרונות כי כל ההוצאות התפעוליות של ההנהלה יופחתו באופן משמעותי במהלך השנתיים בהם יידחו תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח.

עוד סוכם בין הצדדים כי מחזיקי האג"ח יקבלו לחייב את מימן למכור את חלקו בפרויקט האתנול בקולומביה ולהחזיר לחברה את ההשקעה בשווי של 22 מיליון דולר.

יוסי מימן יכניס לחברה עוד 6 מיליון דולר, חלק בנכסים וחלק במזומן בתמורה למניות שיונפקו בעבורו. אמפל לא תשלם דיבידנדים עד אשר 50% מהחוב למחזיקי האג"ח ישולם.

חברת אמפל נקלעה לקשיים בעקבות הפיצוצים החוזרים ונשנים בצינור הגז ממצרים המוחזק על ידי חברת הבת EMG. לחברה ישנם שלוש סדרות אג"ח בהיקף של 870 מיליון שקל.

כחלק מן ההסכם המתגבש המחזיקים יקבלו תוספת ריבית על החוב שלהם. לאורך השנתיים תשלום הריבית ישולם כסדרו. תנאי נוסף הוא שבעל השליטה בחברה יוסי מימן יזרים לה כ-6 מיליון דולר ויוותר על שכר. המחזיקים יקבלו גם אופציות לכ-23% ממניות החברה.

נציין כי אתמול זינקו מניות החברה וסדרות האג"ח בשיעור חד בבורסה, לאחר שעקרונות ההסדר דלפו לתקשורת.

מנציגות סידרה ב' נמסר: "ראשית, נבהיר כי אנחנו מתנגדים לבעלי שליטה אשר לא עומדים במלוא ההתחייבויות למחזיקי האג"ח ולא עושים הכל על מנת לעמוד בהן. זו הייתה נקודת המוצא להסכם העקרונות שנחתם הלילה על ידי החברה ובעל השליטה וזאת לאחר תוצאה של מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים שידע עליות ומורדות".

"הנציגות, לאחר ששקלה את החלופות העומדות בפני מחזיקי האג"ח , ראתה לנכון, להמליץ לאסיפת המחזיקים לאשר את עקרונות ההסדר. ההסדר הסופי הכולל יאושר רק לאחר שיסגרו פרטי המו"מ עם הסדרות האחרות בתוך 60 יום".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הייתי מכניס עוד תנאי: שאילוז תעוף (ל"ת)
  לכל הרוחות 04/04/2012 12:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור