מידרוג אישררה דירוג להנפקת אג"ח של קב' דלק בסך 700 מ' ש'

הדירוג לקבוצת דלק נותר A1 ואופק 'שלילי'. כלכלני מידרוג: "עדיין קיימים סיכוני הקמה לא מבוטלים כמו גם אי וודאות לגבי תחילת מועד הפקת הגז מפרויקט 'תמר'"
 |  (1)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו)
האם קבוצת דלק מתכוננת להנפקת גדולה בקרוב? סדרות האג"ח של הקבוצה הנסחרות בבורסה יורדות עד 0.9% לאחר שהיום (א') התקבל אישרור של סוכנות דירוג האשראי, מידרוג, לדירוג האשראי של הקבוצה, לצורך גיוס חוב בדרך של הרחבת סדרות אג"ח קיימות או בהנפקה חדשה בהיקף של 700 מיליון שקל - הסוכנות הותירה את הדירוג על A1 ואופק דירוג שלילי.

על פי הערכות, הגיוס לא יעשה באופן מלא או באופן מיידי, אך בתקופה הקרובה יתכן שקבוצת דלק תנצל את האופציה הקיימת לה ותנסה לגייס לפחות חלק מהסכום בשוק.

נציין כי היום נרשם לחץ על מניות הנפט-גז הנסחרות בת"א, כאשר השותפויות השייכות לקבוצת דלר, דלק קידוחים ואבנר מאבדות כ-2%.

בדוח המפרט את הסיבות לדירוג מציינים כלכלני מידרוג את חתימת הסכם אספקת הגז ממאגר "תמר" עם חברת החשמל, הסכם שנחתם בשבועות האחרונים בנוסף על הסכמים מהותיים נוספים שנחתמו בתקופה האחרונה.

להערכת כלכלני מידרוג, חתימת ההסכם עם חברת החשמל מהווה אבן דרך משמעותית בתוכנית העסקית של "תמר" ומימונה, תוכנית שמניחה כי המאגר יחל בהפקת גז במהלך שנת 2013.

"לאורך זמן, אנו מעריכים כי הפעלת מאגר תמר תגדיל את מקורות התזרים של החברה ואת גמישותה הפיננסית. יחד עם זאת, להערכתנו, עדיין קיימים סיכוני הקמה לא מבוטלים כמו גם אי וודאות לגבי תחילת מועד ההפקה".

נזכיר כי האופק השלילי ניתן לקבוצה לאחר שבמהלך שנת 2011 נחלשו תוצאות החברות המוחזקות דלק רכב, ריפבליק, דלק ישראל וכן גדות. בנוסף, במהלך הרבעון הרביעי רשמה החברה הפחתות חשבונאיות בגין ירידת ערך השקעות בסך כולל של כ-713 מיליון שקל בחברות המצויינות למעלה.

"הותרת אופק הדירוג השלילי משקפת את הערכותינו להמשך תזרימי מזומנים חלשים מהחברות המוחזקות בטווח אופק הדירוג שאף עלולות לתבוע מהחברה מקורות תזרימיים".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא להלוות לחברות של תשובה אפילו שקל
  מוטי 01/04/2012 22:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשובה עובד בשיטת מצליח אם מרוויח מושך דיבדנדים מרוויח כסף ומחזיר ההלוואות . אם מפסיד לא מחזיר ההלוואות. אסור להלוות לתשובה אפילו שקל. האדם לוקח סיכונים ע״ח בעלי האגחים. אם רוצה הלוואה שיתן שמעבידים של המניות שלו בחברות אחרות. מדוע עבור 2 עד 3 אחוז ריבית מוכנים המוסדיים לסכן את קרן ההלוואה?
  סגור