מפנה במארס: תיאבון הציבור לסיכון נפתח - העדיף את האפיק הקונצרני על פני האפיק של אג"ח מדינה

רצף של שלושה רבעוני פידונות נקטע והקרנות המסורתיות רשמו גיוסים של כ-4.1 מיליארד ש' ברבעון. עוד במארס: פדיונות כבדים באפיק השקלי
 | 
ראלי גיוסים
תעשיית קרנות הנאמנות סוגרת רבעון חיובי של גיוסים לאחר שלושה רבעונים שליליים רצופים ב-2011. בכך רושמת התעשייה את רצף הגיוסים הראשון הכולל בתוכו שלושה חודשים רצופים של גיוסים חיוביים מאז סוף 2010.

הקרנות המסורתיות רשמו גיוס של כ-920 מיליון שקלים בסיכום חודשי לאחר גיוס של כ-120 מיליון שקלים בשבוע החולף. בסיכום הרבעון הראשון של 2012 הגיוסים עמדו על כ-4.1 מיליארד שקלים, כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב. ברקע הגיוסים עליות של 3.6% במדד המעו"ף ועליות חדות יותר בשווקי חו"ל.

חודש מארס מסתמן כנקודת מפנה בתיאבון המשקיעים לסיכון, מה שהוביל את המשקיעים להעדיף את האפיק הקונצרני על פני האפיק של מדינה, לראשונה מאז תחילת השנה.

בסיכום השבוע החולף גייסו קרנות הקונצרניות כ-290 מיליון ובסיכום חודשי כ-720 מיליון שקלים - מה שמזכה בתואר "האפיק המגייס ביותר בחודש מארס" עם עלייה של כ-75% בקצב הגיוסים לעומת פברואר. נציין כי ברקע ירד מדד אג"ח קונצרני כללי במארס בכ-0.4%, מדד התל-בונד 20 הוסיף לערכו כ-0.2% ומדדי התל-בונד 40 ו-60 ירדו בכ- 0.5% ובכ-0.1% בהתאמה.

מן הצד השני, נרשמו כבדים באפיק השקלי: קרנות שקליות וכספיות איבדו למעלה ממיליארד שקלים בחודש מארס. הקרנות השקליות סיכמו את החודש עם פדיון של כ-535 מיליון שקל - הפדיון הגבוה ביותר מאז מרץ 2011.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה