בפועלים מצפים לזינוק של 2% באינפלציה ב-4 החודשים הקרובים

כלכלני הבנק מעריכים שהריבית לא תשתנה בתקופה זו. "רמות המחירים הנוכחיות מהוות הזדמנות לבניית פוזיציה מנייתית ארוכת טווח במניות רבות"
 | 
(צילום: Getty images Israel)
"השילוב של עלייה במחירי החשמל והדלק וגורמים עונתיים, צפוי להביא לעליית מחירים גבוהה יחסית של 2% במצטבר בארבעת החודשים הקרובים", כך מעריכים כלכלני בנק הפועלים בסקירה הכלכלית שפורסמה הבוקר (א').

נציין כי תחזיות האינפלציה של הבנק ל-12 החודשים הקרובים הגיבו לעליית מחירי האנרגיה ועלו לרמה של 2.5%, כך שאת מרבית העלייה השנתית באינפלציה צופים הכלכלנים בחודשים הקרובים. זאת לאחר שבמשך 3 חודשים נותרה האינפלציה בישראל ללא שינוי.

"קשה לומר שקיימת כעת גבוהה, אלא עליות מחירים שמקורן בתחום האנרגיה" מסבירים בפועלים ומוסיפים כי " עלה ב-12 החודשים האחרונים ב-1.7%, וללא סעיף הדיור עלה המדד ב-0.7% בלבד".

למרות הציפייה לעליית האינפלציה בחודשים הקרובים, סבורים בבנק הפועלים כי הריבית צפויה להיוותר ברמת הנוכחית, 2.5% בחודשים הקרובים. "אנו מעריכים כי מדיניות תושפע מההאטה בצמיחה, ביצוא ובשוק הדיור וכי המדיניות המוניטרית תישאר מרחיבה".

להערכת כלכלני הבנק, לא נראה ירידה בקצב הצמיחה של הכלכלה הישראלית שעומד על 2.5%, בהנחה שהמצב העולמי לא ישוב להידרדר ולא תחול החרפה במצב הביטחוני.

בבנק הפועלים סבורים כי רמות המחירים הנוכחיות מהוות הזדמנות לבניית פוזיציה מנייתית ארוכת טווח במניות רבות, שמחיריהן הפכו אטרקטיביות להשקעה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה