: דש מורידים המלצה ל'תשואת שוק'; "האתגרים לשנה הקרובה גדולים"

מאיר סלייטר מדש ברוקראז': "תוצאות פושרות מאוד; עם צורך בהגדלת הלימות ההון ביותר מ-2% בשנים הקרובות, האפסייד במנייה עומד על מעט יותר מ-10%". טרנס קלינגמן מפסגות סבור כי התוצאות חזקות
 |  (1)
יאיר סרוסי, ציון קינן (צילום: סיון פרג')
"בנק הפועלים הציג תוצאות חזקות ומעבר לצפי", כותב היום טרנס קלינגמן, הבנקים של פסגות בתגובה לדוחות בנק הפועלים. ההתייחסות החיובית באה ברקע לשני האלמנטים: הרווח הגבוה וההוצאות הנמוכות בגין הפסדי אשראי.

"הבנק הרוויח 672 מיליון שקלים ברבעון ( להון של 11.5% על בסיס שנתי) לעומת הצפי שלנו ל-579 מיליון שקלים (תשואה להון של 10.0%); בנוסף וכמו יתר מערכת הבנקאית (להוציא דיסקונט) פועלים דיווח על שיעורי הפרשות להפסדי אשראי הנמוכים ביחס לרבעון השלישי (0.59% לעומת צפי ל-0.79%) בעקבות שיפור קל בסך החובות שאינם מבצעים והחוב בפיגור מעל 90 יום", מנמקים בפסגות.

מנגד מציינים בבית ההשקעות כי בכל הקשור לצד התפעולי, התוצאות היו מעט חלשות מהצפי- "הרווח השוטף מפעילות מימון כנראה נפגע קלות כתוצאה מהורדת הריבית במשק והבנק גם רשם הפסד של 26 מיליון שקלים מהשקעה במניות, דבר שהעיב על ההכנסות התפעוליות ואחרות".

בשורה תחתונה מצויין כי הדו"ח הטוב מצביע על שיפור קל באיכות תיק האשראי וזאת בניגוד לחששות השוק מפני פגיעה ומחנק אשראי. "בנטרול שיעור המס הנמוך, התשואה על ההון מסתכמת בכ-7.5% דבר העשוי להעיד על קושי להגדלת הכנסות בסביבת נמוכה וירידה בפעילות העסקית".

בדש קוראים את הדו"ח אחרת לגמרי

"בשורה התחתונה מדובר בדוח פושר מאוד. השורה התחתונה אומנם נאה, אך זאת בזכות העלמות הוצאות המס. הדבר נכון גם לתוצאות השנתיות, בהן נרשמה תשואה להון של 12%, עם שיעור מס אפקטיבי של 23%, בלעדיו התשואה השנתית הייתה עומדת על 10%. וזו גם התשואה המייצגת של הבנק, בהנחת הפרשה להפסדי אשראי של 0.5%. ברבעון התשואה המנוטרלת הייתה נמוכה יותר, כ- 8.5%, עקב הפרשה גבוהה יותר של 0.6% מהאשראי", כותב מאיר סלייטר מדש ברוקראז'.

סלייטר מוסיף כי "הבנק נסחר הבוקר במכפיל הון של 0.78. בתשואה להון מייצגת של 10%, עם צורך בהגדלת הלימות ההון ביותר מ- 2% בשנים הקרובות, האפסייד במנייה עומד על מעט יותר מ- 10%. האתגרים העומדים בפני הבנק לשנה הקרובה - שמירה על תיק האשראי, התמודדות בשוק כרטיסי האשראי והצורך בשיפור יחס הון הליבה - גדולים". לאור זאת, מורידים בדש את המלצתם ל'' ומחיר היעד עומד על 15.5 שקלים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אתם הבנתם את זה?
  זאב 29/03/2012 12:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם לא אני אסביר- אם הרווחת למשל 2.7 מליארד שקל (סתם בשביל הדוגמא), אז בעצם אתה לא שווה כלום, כי אם משקללים את כל הבולשיט שלמדנו בקורס השקעות של דש אז היית אמור להרוויח 5 מליארד, כמו שאנחנו בדש למשל מרוויחים (מכל הפרייארים שמשקיעים דרכנו), יוצא שצריך להפחית מזה, ואז אתה בעצם במינוס של כמה מליארד. ולכן כדאי מיד להיפטר מהמניה. הבנתם את זה נכון? כי אם לא כדאי שתשקיעו אצלנו כי אנחנו הרי מרווחים 5 מליארד.
  סגור