דיסקונט נחתכת 4.9%: "הרווח המנוטרל מאכזב, משקף תשואה של 2.5% בלבד"

האנליסטים מתייחסים לדו"חות שני הבנקים שפורסמו היום. טרנס קלינגמן על הבינלאומי - "תוצאות שמעבר לצפי - חידוש הדיבידנד מתקרב"
 | 
האנליסטים על הבנקים
שני בנקים נוספים הצטרפו למזרחי טפחות היום וחשפו את תוצאותיהם הכספיות לרבעון האחרון של 2011 ולשנת 2011 כולה. בנק הבינלאומי החל עם פרסום תוצאות שהראו על רבעון אחרון טוב ושנה סבירה ואחריו בנק דיסקונט הציג תוצאות פושרות ובהמשך צנח מעל 3%.

"תוצאות חזקות לבינלאומי"

טרנס קלינגמן, הבנקים של פסגות: "בנק בינלאומי הציג תוצאות חזקות ומעבר לצפי. הבנק הרוויח 179 מיליון שקלים ברבעון ( על ההון של 12.2% על בסיס שנתי) לעומת הצפי שלנו ל-137 מיליון שקלים (תשואה על ההון של 9.5% על בסיס שנתי)".

"גם בנטרול שיעור מס נמוך התשואה על ההון הייתה מסתכמת ב-9.6%. איכות תיק האשראי מתבטאת בהפסדי אשראי נמוכים במיוחד המחפים חלקית על יעילות תפעולית נמוכה יחסית של הבנק. הלימות הון הליבה היא 8.48% לעומת יעד של 9% בסוף 2014 ולכן אנחנו מניחים שבעתיד הקרוב יחודש תשלום הדיבידנד", כך לפי קלינגמן.

מאיר סלייטר, אנליסט הפיננסים של דש ברוקראז': "הבינלאומי שוב מעמיד יחס יעילות תפעולי לא מחמיא של 77%. נראה שהבנק עוד לא משחרר את הנצרה בנוגע למתן אשראי, אלא ממשיך בשמרנות המסורתית שלו, על אף יתרונו בהון הליבה"

רווח שמשקף תשואה להון מתואמת של 2.5% לדיסקונט

מיכה גולדברג, אנליסט הבנקים באקסלנס ברוקראז': "דוחות דיסקונט מאכזבים. הרווח מנוטרל רווחי מס עמד על כ-60 מיליון שקל, ומשקף תשואה להון של 2.5% בלבד בזמן שבינ"ל מייצר תשואה מתואמת להון של 8.7% ומזרחי מצליח לייצר 14% (בלי רווחי מס)".

"בניגוד לשאר הבנקים שדיווחו עד עכשיו, דיסקונט גם דיווח של עלייה בהפרשות לחומ"ס ל-0.86% מסך האשראי כאשר רווחי המימון ירדו, הכנסות תפעוליות נפלו, האשראי קטן משמעותית, ורק הפיקדונות עולים והכל כדי להגדיל הלימות הון (שאכן גדל ב 30נק"ב). גם במצבת נכסי סיכון המוקטן הנוכחי של בנק דיסקונט, יהיה לו קשה להגיע ליעדי הלימות ההון החדשים רק מייצרת רווחים", כך לפי גולדברג.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה