פסגות מקפיצה המלצה לכיל ל"קניה" מ"החזק" ומחיר יעד ל-51 ש'

רצף הודעות חיוביות בענף הדשנים תמך בהחלטה להעלות את ההמלצה ומחיר היעד. הדוח הכספי שתפרסם כיל בשבוע הבא צפוי להיות חלש בהשוואה לרבעון הקודם
 | 
עקיבא מוזס מנכ"ל כיל (קרדיט: יח"צ)
רצף הודעות חיוביות בענף הדשנים תומך בהחלטת האנליסטית אילנית שרף מפסגות להעלות את המלצתה למניית כיל +0.11% כיל 1,904 +0.11% כיל בסיס:1,902 פתיחה:1,902 גבוה:1,920 נמוך:1,893 תמורה:31,938,943 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ל"קניה" לעומת המלצה קודמת "החזק" ולהעלות גם את מחיר היעד למניה ל-51 שקל, לעומת מחיר בסיס של 42.69 שקל הבוקר, פרמייה של כ-20%.

מניית כיל רשמה ירידות שערים חדות שהסתכמו ב- 25% בשנה החולפת. להערכת פסגות "התמורות בסביבה העסקית ברמת ההשקעות והרגולציה, מגולמות במחיר המניה, כך גם ההרעה הצפויה בפעילות ברבעון הרביעי וברבעון הראשון של 2012. מאידך, רמת התמחור הנוכחית אינה מביאה בחשבון את פוטנציאל ההתאוששות ברבעונים הבאים".

שרף מונה את ההודעות החיוביות שהתקבלו לאחרונה ומציינת את הודעתן של החברות אורלקלי הרוסית והתאגיד הקנדי Conpotex, על חתימת חוזי אספקת אשלג עם התאגיד הסיני Sinofert לפי מחיר של 470 דולר לטון אשלג. לדבריה עצם החתימה על ההסכם ושמירת רמת המחירים בחוזים ברמה של השנה שעברה הוא החדשות החיוביות.

עם זאת האנליסטית מציינת כי הכמויות שהזמינו הסינים מאורלקלי היו נמוכות ב-17% מהחוזה שנחתם בתקופה המקבילה אשתקד הן מאכזבות. הסינים הזמינו 400 אלף טון ואופציה ל-100 אלף טון נוספים מאורלקלי ו-500 אלף טון עם ל-200 אלף טון נוספים מקנפוטקס. הכמות הכוללת בחוזים מהווה כ- 11% מתצרוכת האשלג של סין. בפסגות מציינים כי הכמות בחוזים נמוכה והם נחתמו לתקופה קצרה".

עוד סיבה להעלאת המלצה ומחיר היעד היא החוזים העתידיים על מחירי הגרעינים ששמרו על יציבות במהלך התקופה האחרונה, חרף נתוני מקרו חלשים שאפיינו את התקופה וחוסר הודאות הכלכלית. מחירי הגרעינים הינם לרוב גבוהים מהרמה הממוצעת הרב השנתית והם תומכים בכדאיות של החקלאים לזרוע.

בנוסף מציינת שרף את דוח המלאים של יצרניות הדשנים שהצביע על ירדה במלאי האשלג בחודש פברואר זו הפעם הראשונה מאז אוקטובר 2011. "נציין כי על אף הירידה, רמות המלאים נמצאות עדיין מעל לרמה הממוצעת הרב שנתית ב-34%".

לדבריה, "בשבוע האחרון נרשמו אינדיקציות חיוביות נוספות, ביניהן: עלייה בביקושים בצפון ובדרום אמריקה. מנגד, בהודו עדיין לא נרשמת התאוששות בביקושים כאשר החקלאי ממשיך לראות מחירים גבוהים עבור אשלג ופוספט ביחס למחירי חנקן נמוכים לנוכח שינוי שיטת הסובסידיה".

"למרות שהאינדיקציות בענף ממשיכות להיות אמביוולנטיות, אנו מזהים מגמה חיובית ומניחים כי הנחות הבסיס המוקדמות שנלקחו בהערכת השווי מגלמות סביבה פסימית יותר. הערכות החדשות לוקחות בחשבון ירידה בכמויות הנמכרות ויציבות ברמות המחירים".

למרות ההמלצה החמה שרף מציינת כי הדוח הכספי שתפרסם כיל בשבוע הבא צפוי להיות חלש בהשוואה לרבעון הקודם ולשקף צמיחה בהשוואה לרבעון המקביל. פספוס תחזית הקונצנזוס מצד החברה עשוי לגרור מגמה שלילית שתוביל להזדמנות לכניסה למנייה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה