: "העסקה תתרום למציאת משקיעים אסטרטגיים בינלאומיים מהשורה הראשונה"

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, רואה במחירי אורמת הנוכחיים הזדמנות כניסה אטרקטיבית זאת למרות הזינוק במניה היום
 |  (1)
הזינוק באורמת
השוק מגיב היום בחיוב להתקדמות המו"מ על שליטה משותפת, שמתנהל בין משפחת ברוניצקי לקרן פימי בבעלות ישי דוידי להצטרפותה של חברת הפריווט אקויטי המילטון ליין לפימי. ביום ו' פורסם כי במסגרת ההסכם, תמכור משפחת ברוניצקי לקרן פימי כ-11.7% מהון המניות המונפק של החברה עבור מחיר של 21.67 שקלים למניה ובתמורה כוללת של כ-297 מיליון שקלים.

"אנו מאמינים כי הצטרפות גורמים אלה לחברה תומכת באסטרטגיה הגלובלית של אורמת טכנולוגיות ועשויה לתרום בעתיד למציאת משקיעים אסטרטגיים בינלאומיים מהשורה הראשונה ולאפשרויות שלM&A בהמשך", אומרת היום אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון אשר רואה במחירי אורמת הנוכחיים הזדמנות כניסה אטרקטיבית למרות הזינוק היום.

"העיתוי הינו אופטימאלי מבחינת פימי. מחיר הסגירה בעסקה נובע בראש ובראשונה משפל במחירי הגז בארה"ב - דבר המשפיע ישירות על שווייה של אורמת (החוזים העתידיים על גז לאספקה באפריל 2014 משקפים עליה של כ- 80% ביחס למחירי אפריל 2012). גורם נוסף שלחץ את המחיר כלפי מטה, הינו הבעיות המתמשכות בנורת' בראולי, שרק ברבעון הקרוב אמור לעבור לראשונה ל- EBITDA חיובי".

פריד מעריכה כי גם בקרן פימי מבינים היטב כי רק גוף בינלאומי מוביל בתחום האנרגיה (דוגמת שברון, GE,ENEL או חברת החשמל של יפן) יהיה מסוגל למקסם את הפעילות הגיאולוגית המורכבת, תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל הגלום באורמת.

לאומי שוקי הון נותרים בהעדפתם המסורתית לאורמת טכנולוגיות, המלצת "" במחיר יעד של 28 דולר למניה. עם זאת, מעריכים כי אורמת תעשיות, מתומחרת כעת בפרמיה נמוכה יחסית לרמת התמחור ההיסטורית שלה, והיא נותרה למעשה עם אחזקה יחידה כאשר מודל NAV גוזר שווי של 23 שקלים, בהנחת אפס מזומנים בקופתה, ומשקף לה אפסייד של 33%. "בהתחשב בפוטנציאל ההשבחה הנובע מהעסקה עם פימי, אנו מותירים בשלב זה את מחיר היעד הקודם שלנו - 24.5 שקלים למניה - על כנו", מסכמים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הגיע השעה של אורמת לעלות אחרי שנתים של ירדדש (ל"ת)
  האנגלי 18/03/2012 20:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור