מיטב: הציבור מגדיל סיכון על חשבון הקרנות הכספיות והשקליות

מתחילת השנה הסיטו הישראלים לקרנות אג"ח ומניות בחו"ל למעלה ממיליארד שקל. קצב הגיוס לאג"ח מדינה ירד ב-35% אך המשיך להוביל את הגיוסים
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
"הציבור מגדיל סיכון על חשבון הקרנות הכספיות והשקליות" זו הכותרת שבחרו כלכלני מיטב לתת לדוח המסכם את הפעילות השבועית בקרנות הנאמנות. כלכלני מיטב שמציינים כי הסטת הכספים למניות חו"ל על חשבון המניות בארץ נמשכת. השבוע האחרון היה השבוע ה-9 ברציפות שהמשקיעים העדיפו להגדיל חשיפה למניות חו"ל על חשבון מניות בארץ והסטת הנכסים לחו"ל מתחילת השנה מסתכמת בלמעלה ממיליארד שקל לקרנות ומניות חו"ל.

במיטב מציינים עוד כי השבוע האחרון היה חיובי במיוחד במדדי המניות והתל-בונד והוביל לגיוס של כ-230 מיליון שקל בקרנות המסורתיות. מנגד האפיק השקלי (כספיות ושקליות) סבל מפדיונות ניכרים שהסתכמו בפדיון שבועי של כ-365 מיליון שקל.

קרנות אג"ח מדינה היו אלו שהמשיכו להוביל את הגיוסים עם גיוס שבועי של כ-150 מיליון שקל, אם כי קצב הגיוסים ירד בכ-35% מהשבוע הקודם. מתחילת חודש מארס גויסו באפיק זה כ-385 מיליון שקל. גם קרנות האג"ח הקונצרניות המשיכו במגמת הגיוסים ורשמו גיוס שבועי נאה של כ-115 מיליון שקל, כשמנגד אפיק האג"ח הכללי התאפיין בפדיונות של כ-75 מיליון שקל .

האפיק השקלי זוכה השבוע בקרב כלכלני מיטב בתואר "האפיק הפודה ביותר"- לנוכח השבוע החיובי במדדי המניות והתל-בונד הצמוד, הקרנות הכספיות והשקליות פודות כ-250 מיליון ו כ-115 מיליון שקל בהתאמה.

למרות העליות החדות שנרשמו בשבוע החולף במדדים השונים בבורסה בת"א ובראשם מדד הבנקים שזינק ב-9.1%, מציינים במיטב כי העליות במדדים המקומיים לא הצליחו לתמוך בקרנות המנייתיות שסיכמו שבוע ללא שינוי בנכסים (עליית ערך ויציאת כספים שקיזזו זה את זה), כאשר העדפתם של המשקיעים לקרנות המתמחות במניות חו"ל נשארה בעינה, עם גיוס של כ-55 מיליון שקל, ומנגד פדיון דומה בקרנות המתמחות במניות בישראל.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-15 במארס 2012 כ-147.4 מיליארד שקל, הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-114.4 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי שרוצה לדעת מי באמת עומד מאחורי זה..
  מאיר 19/03/2012 16:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המוסדיים הגדולים קיבלו הוראה להסיט כספים לחו" ל. אז טיפין טיפין הן מוכרות בארץ מבלי לגרום למפולות (זה למה הבורסה שלנו עומדת במקום כבר חודשיים בזמן שבכל העולם יש עליות). את הכסף הזה מפנים לחו" ל. למה? כי מישהו שם למעלה, מה שקרוי טייקונים, קיבל התראה מחבר של חבר, כנראה פוליטיקאי כזה או אחר, אולי איש צבא בכיר.. שעוד מעט תגיע תקיפה באירן.
  סגור