פרוטרום השלימה את הצעת הרכש למניות Etol - מחזיקה 97.6%

על פי החוק הסלובני תוכל פרוטרום לרכוש את יתרת המניות המוחזקות שבידי הציבור באמצעות רכישה כפויה
 | 
אורי יהודאי
חברת הטעמים והריחות {פרוטרום} השלימה את השתלטותה על חברת Etol הסלובנית. אתמול דיווחה פרוטרום כי במסגרת הצעת הרכש שהופנתה לציבור מחזיקי המניות הגדילה את החזקותיה בחברה ל-97.6%. על פי החוק הסלובני תוכל פרוטרום לרכוש את יתרת המניות המוחזקות שבידי הציבור באמצעות רכישה כפויה.

חברת Etol היא חברת טעמים אירופאית מובילה ובעלת מוניטין רב שנים העוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של טעמים מתוקים ולא מתוקים תוך התמקדות במוצרי טעם טבעיים, לתעשיית המזון והמשקאות. מחזור המכירות של החברה בשנה שהסתיימה בספטמבר עמד על 68 מיליון דולר. ל-Etol ניסיון רב בפיתוח וייצור גם של טעמים ומוצרים מבוססי פרי ו- Food Systems, בדגש על פירות האזור ופעילות ענפה בתחום הצומח של בסיסים למשקאות, אותו זיהתה פרוטרום כתחום אסטרטגי עבורה.

לדברי אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום: "פרוטרום רואה ברכישת Etol צעד אסטרטגי חשוב ומשמעותי המרחיב מהותית את פעילותנו בשווקים המתפתחים של מרכז ומזרח אירופה, ומחזקת את נוכחותנו ואת נתח השוק שלנו בשווקים חשובים ובעלי פוטנציאל צמיחה גבוה אלו, תוך המשך חיזוק מעמדה של פרוטרום כשחקן גלובלי מוביל. יכולותיה הטכנולוגיות המוכחות של Etol ונסיונה רב השנים בתחום הטעמים, בדגש על המוצרים הטבעיים גם בתחום הבסיסים למשקאות יהוו נכס אסטרטגי עבור פרוטרום".

בשבוע שעבר פרסמה פרוטרום את תוצאותיה הכספיות לשנת 2011. החברה חצתה לראשונה בתולדותיה אף רף החצי מיליארד דולר בשורת המכירות. עליית מחירי חומרי הגלם שחקה מעט את הרווח הנקי של החברה. בפרוטרום מצפים שבשנת 2012 יבואו לידי ביטוי סינרגיות בשמונה הרכישות שביצעה החברה מתחילת 2011.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה