תפסיק לתמוך בחברה הנכדה - תמחק נכסים ב-29 מיליון שקל

חברת אדמנט נשלטת על ידי מיטרוניקס וקיבלה ממנה תמיכה של כ-22 מיליון שקל בשנתיים האחרונות. יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מעריכה שההשפעה על הרווח הנקי תעמוד על 20 מיליון שקל בשנת 2011
 | 
ניקוי אורוות במיטרוניקס:
חברת מיטרוניקס -1.59% מיטרוניקס 2,480 -1.59% מיטרוניקס בסיס:2,520 פתיחה:2,476 גבוה:2,500 נמוך:2,426 תמורה:77,197,728 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: החליטה להפסיק ולתמוך בפעילות של החברה הנכדה אדמנט, דבר אשר עלול להוביל לסגירתה. בעקבות המהלך, צפויה יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות למחוק נכסים בלתי מוחשיים בהיקף של 29 מיליון שקל. בחברה מעריכים כי ההשפעה נטו על הרווח הנקי בשנת 2011 יעמוד על כ-20 מיליון שקל.

חברת אדמנט היא חברה כושלת אשר נרכשה על ידי מיטרוניקס כחלק מהעסקה שבמסגרתה רכשה את השליטה בחברת MGI. אדמנט מתנהלת כחברת סטארט אפ ועוסקת בטיהור מים ובשנים האחרונות נזקקה לתמיכה כספית מצד מיטרוניקס לטובת פיתוח רכיב ליבה של המערכת שלא צלח. מיטרוניקס מציינת כי העבירה לחברת הבת כ-11 מיליון שקל מדי שנה בשנתיים האחרונות.

לטענת גורמים המקורבים לחברה, אותו רכיב ליבה לא הצליח להגיע לרמת עמידות ותפקוד טובים בשימוש לטווח ארוך (כ-3 שנות שימוש), וזאת בהתאם לרמת המוצר שמיטרוניקס ביקשה לפתח. לכן הוחלט על הפסקת הפיתוח, דהיינו הזרמת כסף לחברה.

למרות שמדובר בגזר דין מוות עבור אדמנט, מיטרוניקס מציינת כי היא נערכת לתמוך בלקוחותיה אשר קנו את המכשיר שפיתחה החברה לטיהול המים בבריכות שחייה שליבתו מיוצרת על ידי אדמנט.

מניותיה של חברת מיטרוניקס נסחרות לפי שווי של 240 מיליון שקל, זאת לאחר שאיבדה 7% מתחילת השנה. מיטרוניקס ניהלה מגעים למכירתה לחברה אמריקנית לפי שווי הגבוה בעשרות אחוזים ממחיר השוק, אך בעלי השליטה בחברה - קיבוץ יזרעאל לא אישר את העסקה. נשיא החברה בשנים האחרונות עופר הודיע לאחרונה על התפטרותו מתפקידו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה